Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Andrus Kivirähk külas Veerise lasteaias.

Andrus Kivirähk külas Veerise lasteaias.

Märts on emakeele- ja teatrikuu, mil räägime tavapärasest rohkem raamatutest ja kirjanikest . 23. märtsi hommik Veerise lasteaias oli põnevust täis, sest külla tuli kirjanik Andrus Kivirähk.
Kohtumise alustuseks luges ta oma raamatust „Karneval ja kartulisalat“ loo sellest, kuidas supikulp lasteaeda sattus.  Autori isiklikus esituses tundus lugu eriti naljaks ja lustlik.
Pärast loo kuulamist oli elav arutelu. Küsimusi sadas nii lastelt kui õpetajatelt. Muuhulgas saime teada ka seda, kuidas sünnivad lood või mis on kirjaniku lemmiktoit. Kui jutud aetud, oli käes autogrammide jagamise aeg. Selle nimel olid lapsed valmis ka järjekorras seisma. Üllatusi jagus aga ka kirjanikule. Üks laps oli voltinud paberist laevukese, teine aga kinkis jäätise, sest kirjanik ju ütles, et armastab magusat.
Loodame väga, et meie tänane kohtumine loob tugevama silla lapse, raamatu ja lugude vahel. Võib-olla tulevikus seisab Veerise lasteaia laste ees mõni sama tuntud kirjanik kui Andrus Kivirähk ning teatab, et tema ise käis kunagi selles lasteaias.