Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nutikuu täis nutikaid tegevusi

Nutikuu täis nutikaid tegevusi

Nutikuu Veerise lasteaias on olnud põnev ja mitmekesine. Oleme avastanud nii mõndagi sellist, millest varem ei teadnud. Õppinud muuhulgas ka seda, et robootika ei ole mingi imevidin või  -sõna vaid põnev mängumaailm nii lastele kui täiskasvanutele. Oluline on teada sedagi, et  kõik robootikavahendid on täiesti ohutud ja ei pane pahaks, kui midagi juhtub valesti minema. See on põnev katsetamise ja leiutamise teekond, kus iga uus avastus toob rõõmu ja pakub eduelamust.
Nutikuul on meie lasteaia robootikavahendid end sisse seadnud II korruse fuajees. Nad ootavad riiulitel, et keegi tuleks ja nendega lähemalt tutvust teeks. Seda võimalust on aktiivselt kasutatud. Kokkuleppel lapsevanemaga on lastel võimalus võtta üks robootikavahend koju kaasa.  Koos vanemaga õppida ja avastada selle võimalusi ja seejärel lasteaias rühmakaaslastele oma teadmisi jagada.  Selline tegevus julgustab lapsi teiste ees rääkima, õpetab koostööoskusi ja annab võimalusi nutiseadmetaga lähevalt tutvust teha.
17. aprillil toimunud robootikaõhtu koos peredega tõi lasteaeda terve majatäie mänguhimulisi lapsevanemaid ja lapsi. See oli nuputamise, arutluste ja katsetamiste õhtu.  See oli  perega koosolemise õhtu, kus isad ja emad istusid koos lastega põrandal ja nuputasid, kuidas üks väike vidin tööle saada ning teda soovitud korraldusi täitma panna. Oleme rõõmsalt üllatunud ja südamest tänulikud kõikidele osalejatele ja abilistele. Aitäh Robopesa juhendajatele, kes lasteaia saali kaasavõetud põnevate vahenditega täitsid. Aitäh õpetajad Külli ja Lea, et lasteaia robootikavahendeid tutvustasite ja meiega koos mängisite. Aitäh Tallinna Haridusametile, kes sündmuse läbiviimist rahaliselt toetas.
Lõpetuseks. Kõik, mis uus ja võõras tundub algul hirmutav. Sammahaaval astudes aga avastame, et tehismaailm on täis põnevaid võimalusi õppimiseks ja mänguks.
#robopesa #teemaaasta #nutikuu