Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik teenistus

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik teenistus

Alates 2021. aasta sügisest on Tallinna Lasteaed Vikerkaar Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtliku vastuvõtvaks organisatsiooniks. Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist.

2021/2022 õppeaastal oli meie lasteaias vabatahtlik Maria Ramos Fernandež Hispaaniast.

2022/2023 õppeaastal on meie lasteaias vabatahtlik Michela Atzeni Itaaliast.

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik teenistus

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik teenistus annab noortele võimaluse osaleda 2–12 kuu jooksul vabatahtlikus töös oma kodumaal või mõnes teises riigis. Vabatahtlikku teenistust on erinevatest Euroopa Liidu programmidest rahastatud juba üle 20 aasta.

Euroopa Solidaarsuskorpus on Euroopa Liidu uus programm, mis annab Euroopa noortele ja organisatsioonidele võimaluse rajada ühiselt hoolivam ühiskond, reageerides ühiskondlikele probleemidele hariduse, kultuuri, noorsootöö, keskkonna, sotsiaalteenuste, inimõiguste jt valdkondades.

Organisatsioonidele pakub vabatahtlike kaasamine uusi ideid, meetodeid ja abikäsi oma eesmärkide elluviimisel. Aktiivsed vabatahtlikud toovad kohalikku kogukonda värskeid tuuli, laiendavad silmaringi ja teevad vabatahtliku töö väärtuse kõigile nähtavaks. Lisaks on programmis osalevatel organisatsioonidel suurepärane võimalus laiendada oma koostööpartnerite võrgustikku nii riigisiseselt kui ka rahvusvaheliselt.

Projekti koordineeriv organisatsioon on MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYes.

Koostöös partnerorganisatsioonidega soovime arendada rahvusvahelist üksteisemõistmist, arusaamist teistest kultuuridest, suurendada tolerantsust, solidaarsust, austust ja sõprust rahvaste ning inimeste vahel. Anda noortele maailmakodanikele võimalus siin elada, töötada, õppida, tutvuda kohaliku kultuuriga, saades rohkem teada Eestist ja laiendada seeläbi oma silmaringi.

Viimati muudetud 30.06.2022