Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Helkuripuu Tallinna lasteaias Vikerkaar

Kas Sina kannad helkurit?
Novembrikuu on käes ja iga päevaga läheb järjest pimedamaks. Valgusekuu raames tuletame kõigile meelde, et kõige lihtsam viis end ja last pimedal ajal nähtavaks teha, on kanda helkurit!

Tallinna Lasteaed Vikerkaar õueala raagus sireli põõsastik on koostöös lapsevanematega muutunud taaskord HELKURIPUUKS. Sellelt puult võib võtta vajadusel julgelt helkuri endale ja lapsele terve novembrikuu jooksul.Helkuripuu idee seisneb selles, et kel on helkur üle, saab selle ära anda, kel puudu, saab esmase elupäästja puult võtta ning end pimedal ajal nähtavaks teha.

KUIDAS PIMEDAS OHUTULT LIIGELDA?
  • Kinnita helkur keha sõidutee-poolsele küljele nii, et see on nähtav võimalikult mitmest suunast. Parem on kanda mitut helkurit korraga ja mõlemal pool, et igast küljest oleks nähtavus tagatud.
  • Kõige õigem on helkur kinnitada 30–80 cm kõrgusele maapinnast, nii paistavad sõiduki tuled helkurile peale ja see omakorda peegeldab valgust sõidukijuhi silmadesse.
  • Kontrolli, et helkur ei jääks üleriiete alla, vaid nii näeb sõidukijuht sind õigeaegselt ning tal jääb piisavalt aega kiirust vähendada ja sinust ohutult mööduda.
Ole nähtav ja kanna helkurit!