Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Suusatunnid Tallinna lasteaias Vikerkaar

2022 aasta detsembri algus on olnud tõeliselt lumine kingitus. Tallinna lasteaed Vikerkaar soetas lastele detsembri alguses 12 suusakomplekti.

Suusatunnid lastele toimusid esialgu kõige vanemate laste rühmadele ja seejärel 5-6 aastastele, liikumisõpetaja Sille juhendamisel. 9.detsembril oli esimene suusatund Mesimummide rühmal ja 13.detsembril said esimest korda suusatamist proovida ka Kuujänesed ning Lotted.

Laste jaoks algab suusatund saabaste valikust ja õige numbri leidmisega. Esimestel tundidel tutvutakse rohkem suuskadega, õpitakse selgeks põhitõed ja tehnikad. Lasteaia õuealal saavad lapsed turvaliselt õppida suuskadel tasakaalu saavutamist, teha erinevaid harjutusi ja õppida tehnikaid. Õismäe tiigi tervisrajal on võimalik ette võtta ka pikemaid retki.  Suusatamine toetab laste tervist ja füüsilist arengut. Andes meie lasteaia lastele võimaluse omanda kasulik oskus ning saavutada uusi eduelamusi.  Suuskadel olemine võib mõnele lapsele algsuses olla natukene hirmutav. Õpetaja toetusel ja julgustamisel tundsid lapsed aga siiski suurt põnevust ja tõusis eneseusk, et kõik saavad uued oskuse omandamisega hakkama. Lapsed on kiired õppijad ja järgmisi suusatunde ootavad lapsed juba pikisilmi.