Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Viljandi maantee kergliiklustee

Viljandi mnt kergliiklustee II etapp Viljandi mnt – Järvevana tee

Rajatud kergliiklustee paikneb Tallinnas Nõmme, Kristiine ja Kesklinna linnaosades. Kergliiklustee ehitati Ülemiste järve sanitaarkaitseala piirile olemasolevate kõrgepinge õhuliinide ning järve piirava aia koridoridesse. Kergliiklusteega ühendatakse Viljandi mnt, Pärnu mnt ja Järvevana tee.

Projekti eesmärgiks on liiklusohutuse suurendamine, autode ja jalgsi/jalgrattaga liikujate eraldamine; puhtama, keskkonnahoidlikuma, turvalisema ja atraktiivsema linnakeskkonna loomine. Projekti raames valmis üks lähiomavalitsusi ja Tallinna linna ühendav 1,26 km pikkune ja 4 m laiune kergliiklustee ning 3 m laiune suusa- ja jooksuraja lõik.

Kergliiklustee rajamisega tekkis võimalus kergliiklejate ohutumaks ja turvalisemaks liiklemiseks Kristiine, Tondi, Järve, Rahumäe, Liiva ja Raudalu asumite vahel eraldiseisval valgustatud kergliiklusteel. Tagatakse ühendus Tallinna lähivaldade (Kiili, Saku, Rae) kergliiklusteede võrgustikuga.

Tööde teostamiseks sõlmis amet 14. jaanuaril 2021.a. töövõtulepingu ning töövõtjaks oli ALTOS Teed OÜ/ OÜ ÜLE. Tööde maksumus: 331 531,20 eurot. Kergliiklustee on valmis.

Projekti elluviimiseks sai amet toetust Maakondade arengustrateegia elluviimise toetusmeetmest. Toetus on määratud Riigi Tugiteenuste Keskuse 07.05.2021.a otsusega nr 11.2-28 / 0576.

Viimati muudetud 18.05.2022