Koolitus “Külvikord ja viljavaheldus”
Pelgu ühisaia KIK projekti raames toimub "Roheaiandus linnaaedades" koolitustesari, mille viies kohtumine on pühendatud külvikorrale.
Koolituse sisu
Koolitusel “Külvikord ja viljavaheldus aiataimede kasvatamisel” käsitletakse taimekultuuride kasvatamist peenrakastidega linnaaias nende omavahelise sobivuse järgi. Külvikord ja viljavaheldus on peamised aiandusvõtted, mida teades ja kasutades saame säilitada mulla viljakust, suurendada saaki ning hoida ära taime kahjurid ja haigused.
Nagu nimetus juba viitab, tähendab külvikord ja viljavaheldus erinevate taimekultuuride järjestikust läbimõeldud ja planeeritud kasvatamist ühel kindlal kasvualal. Eriti peenrakasti puhul, kus kasvuruum on piiratud, tagab taimede vaheldus ja planeeritud järjestus parima pikaajalise tulemuse. Ühekülgne maakasutus, aga kurnab mulda ja loob juurde lisatööd.
Koolitusel õpime tundma erinevate taimesugukondade iseärasusi ja aiataimede liikide omavahelist sobivust. Läbi taimede oskusliku kokkusobitamise saab selgust, kuidas ennetada aia taimekahjustajaid ning aiandada keskkonnasõbralikult hoides mulla tervist.
Koolituse praktilises osas koostatakse oma aia või peenrakasti külvikord ning selgitatakse külvikorra koostamise põhimõtet läbi praktiliselt koostatud külviplaani.
Koolitajaks on Heli Molok, kes on pika kogemusega Kopli Ametikooli aianduse kutseõpetaja ja omab põllumajanduseteaduse magistrit aianduse erialal.
Koolituse korraldus
Koolitus toimub esmaspäeval, 12. juuni kell 17.30-20.30 Kopli Ametikoolis (Kopli 98).
Kestvus 4 akadeemilist tundi, mis on võrdväärne 3 astronoomilise tunniga.
Pauside ajal on võimalik jalga sirutada ja keha kinnitada. Selleks soovitame võtta midagi enda poolt kaasa, kuna söögikohti läheduses paraku ei ole. Enda poolt pakume kohapeal kõigile osalejatele smuuti ja müslibatooni.
Koolitus toimub eesti keeles.
Osaleda saab kuni 30 inimest.
Küsimuste korral võtke ühendust: Maria Derlõš (maria.derlos@tallinnlv.ee; +372 5110290)
Registreerimine
NB! Palume registreerida hiljemalt 8. juuniks kell 10. Nii saame hinnata huviliste hulka.
Juhul, kui huvilisi on rohkem, jälgime ka seda, et võimalikult paljude erinevate kogukonnaaedade esindajad saaksid osaleda.