Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

ME ÕPIME KOOS

Me Õpime Koos

Head lapsevanemad !
Sellelt lehelt leiate igal tööpäeval mõne idee, mis võiks rikastada teie päeva lastega eriolukorra ajal kodus olles.

15 mai
Täna mine kindlasti õue ja tee üks mõnus jalutuskäik. Lilled õitsevad ja puudel on juba päris suured lehed. Korja kaasa erinevaid materjale, et nendest teha üks mandala.  Võid valida ka teisi materjale aga oluline on meisterdamise ajal mõelda ilusaid mõtteid. Pärast  võid mandala kinida mõnele kallile inimesele, kaunistada oma tuba või hoopis ära süüa. Põnevat katsetamist
galerii.jpg

14 mai
Kõik putukad ja mutukad on ärevil ja jutukad....
Kindlasti oled juba tähele pannud, et ka putukad toimetavad  juba aktiivselt. Neid lendab õhus ja sebib maapinnal. Mõned on võib-olla sulle tuppagi roninud. Aga kas sa oled mõelnud selle peale, kus võiksid putukad jalgu puhata, kui nad on pikast teekonnast väsinud. Siin saad neile abiks olla ja meisterdada putukatele hotelli. See ei ole üldse keeruline ja ei lähe vaja palju materjali. Kuidas "Putukatele hotelli" meisterdada, õpetab sulle Hanna.


Putukate.jpg

13 mai
Kuigi Ilmataat viskab vahepeal vempe on siiski ilmad juba ilusad ja tänavad kuivad. Nüüd on just õige aeg väljas jalutada ja rattaga sõita. Lõvi Leo tuletab sulle meelde, kuidas õigesti tänaval liikuda. Vaata hoolega ja ohutut liiklemist!

12 mai
Maikuu on käes ja õhk on "paks" lindude laulust ja see on väga tore. Kas sina tead, mis on selle linnu nimi, kelle laulu sa õues jalutades kuuled? Täna saate koos perega täiendada ja testida oma teadmisi "Linnulaulu viktoriinis". Head nuputamist !

Vint.jpg
Sellel pildil on metsvint ennast laulma unustanud.

11 mai
Ühel maailmakuulsal väikesel tüdrukul on sünnipäev ja ta saab 75 aastaseks. Kes see küll võiks olla? Õige vastus, see on Pipi Piksukk. Tähistame kõik koos tema sünnipäeva pannkoogivõistlusega, mille juhised leidd siit. 
Vahvat küpsetamist!

Pannkook.jpg
8 mai
Pühapäeval on emadepäev ja arvatavasti on sul juba emale kingitus olemas. Aga kui sa ei ole veel head ideed leidnud, siis võib-olla leiad siit midagi sobivat, mida koos teiste pereliikmetega emale meisterdada. Või on abi sellest, kui vaatad ja kuulad, kuidas Lotte oma emale laulab. 

7 mai
Täna saad olla võlur ja meisterdada võlupilti. Selleks ei ole vaja midagi muud, kui natuke paberit, vildikaid ja vett. Kuidas täpsel kõike teha, seda õpetab sulle Hanna.
Klikka võluri mütsile ja saadki kohe teada. Head võlumist !

võlur.jpg
 

6 mai
Kolmapäev on just hea päev, et tegeleda natuke arvudega. Võid näiteks kokku lugeda, mitu tooli sul kodus on või mitme koeraga õues kohtusid. Saad aga ka lahendada ülesannet, mille koostas õpetaja Hedi  MITU ON KOKKU, või lahendada memoriini  NUMBRID. 
Head nuputamist!

5 mai
Весна вступает в свои права, наступил месяц май, хочется порадовать вас новыми музыкальными инструментами.
Давай попробуем сделать музыкальные инструменты своими руками.

Нам понадобятся:

 • Пустые пластиковые коробочки от яиц «киндер-сюрприз».
 • Подойдут и тщательно вымытые пластмассовые бутылочки из-под йогурта Hellas или Actimel
 • Несколько видов крупы (рис, гречка, горох, фасоль), горстка макарон.
 • Наполняем коробочки крупой или макаронами, обматываем изолентой или прозрачным скотчем.

  ВСЁ! ИНСТРУМЕНТЫ ГОТОВЫ!
  Главное- они получились уникальными, твоими собственными, и у них чудесный звук!
  ЧТО БУДЕМ ИГРАТЬ?
  Я думаю, мы сыграем и споём замечательную песенку «Солнышко лучистое», потому что через неделю мы будем поздравлять с Днём Матери наших дорогих мам и бабушек.
  Текст в приложении, а музыка здесь:

  Попроси родителей сфотографировать, как ты играешь на своем музыкальном инструменте!
  А теперь давай потанцуем! Я думаю, для весеннего дня подойдет «Танец маленьких утят», его танцуют дети и взрослые в разных странах.
  Давай послушаем, как звучит эта песенка- танец на французском языке:
  Ты, наверное, сделаешь рисунок в подарок маме и бабушке? Может быть, на рисунке будут цветы? Это прекрасно!
  Тогда у меня есть для тебя сказочка, которая называется 
  «СКАЗКА О РОЗОВЫХ ЛАНДЫШАХ»

4 mai
Täna on tore võimalus vaadata
"Lugu suure suuga konnast" mille
õpetaja Hedi on sinu jaoks ette valmistanud. Vaata ja kuula hoolega. 
Mis maitses konnale kõige rohkem?
Kellega ta kohtus ja mitu neid oli?
Miks ütles konn jutu lõpus, et tal on väike suu?
Head vaatamist.

30 aprill
Kindlasti oled märganud, et õues on kevad ja loodus tärkab. Metsas ja aias on juba mitmed lilled pead mullast välja pistnud. Täna räägib õpetaja Hedi sulle kevadlilledest.
Vaata ja kuula hoolega. Ja kui sul on on soovi, siis siit leiad sa veel lisaks pilte ja luuletusi. Aga kutsu kindlasti kedagi appi, kes sulle luuletused ette loeb. Ees on pikk nädalavahetus ja mine kindlasti õue. Vaata hoolega ringi ja räägi pärast kodus, mitut õitsvat lille sa oma jalutuskäigul nägid.
Ja siin sulle väike ülesanne.
Mis on pildil oleva lille nimi ja kas tema kohta oli ka luuletus ?

Voorasemad.jpg

29 aprill
Rütmifiguuride plaksutamise väljakutse!
Kõigepealt on sulle vaatamiseks üks tore muusikapala! Ja siis 4 vahvat väljakutset. Püüa teha plaks sellel samal hetkel kui ekraanil läheb rütm punaseks. Kui sa oled kõik väljakutsed vastuvõtnud, siis luban Sulle, et TA TITI ja PAUS rütm on Sul väga selge!
Põnevat proovimist!
Muusikaõpetaja Ele

Sinu esimene väljakutse. Siin on TA ja TITI rütmid. Püüa teha samal ajal plaks, kui rütmifiguur ekraanil punaseks läheb.
Selles väljakutses on sul TA TITI PAUS ja TA-A rütmid. Pausi ajal plaksu ei tee, ütled lihtsalt sosinal “PAUS” , kui on TA-A rütm, mis selles videos on kirjas TO_E siis teed ühe plaksu ja jätad käed kokku, ehk- TO ajal lööd plaksu ja E ajal on käed endiselt koos nagu oleksid nad kokku liimitud 😊
Kas oled kolmandaks väljakutseks valmis??? Mina usun, et oled! Head proovimist!
Ja lõpetuseks üks vaha muusikapala kus saad oma oskused proovile panna,plaksutada rütme või mängida mõne muusikainstrumendiga, aga miksmitte hoopis lõbutseda, lustida ja tantsida

28 aprill
ГДЕ МОЙ НОСОК?!!!
Опять потерялся носочек? Не беда: сегодня мы надеваем разные, лучше непарные носки: яркие, разноцветные, в полоску, в цветочек... И все вместе танцуем  «Рок-н-ролл-в-носках», подходящая музыка здесь:
Кто сможет — поделится  с нами  фотографией своих непарных носочков, или нарисует их!В приложении текст хорошей  сказки «В стране Потерянных Носков», прочитайте её!И для самых младшеньких тоже есть задание (в другом приложении). Малыши могут выполнять задание вот под эту музыку:

В стране Потерянных Носков 

Задание с носочками для самых маленьких членов семьи
Сверните пару взрослых  носков в форму мячика и выверните наизнанку, чтобы носки держали форму.

 • Бросьте «мячик из носка» малышу. Подскажите малышу бросить его вам назад.
 • Сделайте мячик из пары детских носков. Сравните мячик, сделанный из взрослых и детских носков. Поговорите с ребенком о большом и очень большом, о маленьком и очень маленьком.
 • Поставьте ведерко или корзинку, чтобы малыши бросали туда носки. Покажите малышам, что можно отойти от ведерка на некоторое расстояние, в зависимости от уровня навыков малыша.
  Покажите  малышам, как самим сделать из носков мячик. Дайте детям три—четыре 
  непарные носочки.jpg

27 aprill
Kindlasti  sa tead, millilne aastaaeg on praegu aga mis kuu? On sul meeles, millal on sinu sünnipäev? Sellel esmaspäeval saad koos õpetaja Hediga abiga kõk "AASTAAJAD" meelde tuletada ja üle korrata. 


24 aprill
Kokkamine on üks parimaid tegevusi, mida kõik koos saate teha. Kutsu pere kööki ja arutage läbi, mida täna võiks teha. Kui sul ideedest puudu tuleb, siis võid neid vaadata siit. Valige välja, mida täna võiks valmistada. Õnnestumise pärast pole vaja muretseda, sest isegi koerad saavad pannkookide küpsetamisega hakkama. Kokkamisega võid jätkata ka nädalavahetusel. Head katsetamist!


muffin.jpg

23 aprill
Täna näitab õpetaja Ele, kuidas saad omale pilli meisterdada. Kui sa oled pilli valmis saanud, siis kutsu kogu pere koos muusikat tegema.

Untitled.jpg

22 aprill
Täna on jälle see tore päev kui Maša ja Daša näitavad sulle uut etendust "Приключения волка и лисы" (Hundi ja rebase seiklused).Vaata hoolega ja pane tähele.
Mille kevad ära kaotas?
Kelleks soovisid rebane ja hunt saada ja mis nendega juhtus?
Kes neile appi tuli ja mida ta loomadele kinkis?
Klikka pildile ja teater on jälle sinu kodus.

IMG_20200420_105148.jpg
Etenduses mängisid
õpetaja Anna, muusikõpetaja Ljubov ja õpetaja Ljudmilla
Suur tänu toreda etenduse eest


21 aprill
Даже кухонная посуда может быть музыкальным инструментом! Да, да, самая обыкновенная посуда, начиная с пластмассового стаканчика и заканчивая теркой для морковки! Начнем с обыкновенных ложек, лучше взять деревянные и ударять ими в нужном ритме о ладонь. Можно взять пластиковые ложечки и вилки, подойдут и палочки для суши. Из кастрюли, верх которой туго обтянут полиэтиленовым пакетиком, получится барабан. Еще можно по ковшикам бить ложкой. Если не колотить, что есть силы, то получится отличный музыкальный инструмент.
Это ссылка Кухонный оркестр на музыкальный файл для кухонного оркестра.
Слушаем, играем, фантазируем, радуемся!

koogiorkester.jpg
Задание по музыке: ,,Назови музыкальный инструмент"

20 aprill
Seekord alustame uut nädalat hommikuringiga.Täna on sinu jaoks selle ette valmistanud Pääsukeste rühma  õpetaja Hedi. Vaata ja kuula hoolega. Hommikuringi lõpus annab ta sulle ka mõned soovitused.

17 aprill
Kindlasti oled märganud, et kevade saabumisega on loodus muutunud erksamaks. Sinililled ja ülased on oma pead välja pistnud ja kuulda saab juba kuldnoka ja lõokese laulu. Natuke kurvaks teeb aga see, et kahjuks ei saa praegu igale poole minna kuhu tahaks ja pead hoopis kodus püsima.
Kui sa aga väga tahaksid loomi vaadata, siis on sul see võimalus näiteks läbi Tallinna Loomaaia interaktiivse keskonna, klikkad kaardile ja kui veab, näed mida elevant õhtuks sööb.
Looduskalender pakub sulle mitut erinevat võimalust looduse jälgimiseks. Saad minna otsepildis kalakotka pessa või Käsmu randa. Variante on veelgi, valik on sinu.
RMK  näitab sulle kolme otseülekannet, hirvekaamera,  Saunja lahe kaamera üks kaameratest, kalakaamera on koguni vee all.
Varu kannatust, sest loomad ei ole nagu inimesed, kes tulevad kaamera ette poseerima aga seda rõõmsam on see hetk, kui sul tõesti õnnestub kedagi näha.
Ära ennast aga arvuti ette unusta. Võimaluse korral minge välja jalutama, sest kevad on käes ja kogu perega koos midagi teha on vahva.

16 aprill
MÄNG „Leitud pildid“
Minu mängu mõte tekkis koristades. Nimelt leidsin ma vana kinkepaberi, millel olid pildid. Ära visata ei raatsinud ja lõikasin need välja.
Mäng nr 1

SOKID (2 silpi) - ÕUN (1 silp) Valisin ühele mängule sokkide ja õuna pildid.
sokidõun.jpg
Kui on pilt „SOKID“ siis ütlen sõna ja teen kaks plaksu, kui pildil on „ÕUN“ siis ütlen sõna ja teen ühe plaksu. Kui Sa palju harjutad ja juba väga hästi välja tuleb, siis ütle „sokid“ pildi kohta „TITI“ ning tee samal ajal kaks plaksu (TI on 1 plaks, seega TITI on 2 plaksu) „õun“ pildi kohta ütle „TA“ ja tee 1 plaks.
Sa võid ka plaksud asendada teiste liigutustega-  näiteks hüppamine, kummardamine, patsutamine, aga pea meeles reeglit, et   „SOKID“ pilt on 2 liigutust ja „ÕUN“ 1 liigutus.
Mäng nr 2
LAPSED (2 silpi) - PALL (1 silp)
lapsedpall.jpg

Kui on pilt „LAPSED“ siis ütlen sõna ja teen kaks plaksu, kui pildil on „PALL“ siis ütlen sõna ja teen ühe plaksu. Kui Sa palju harjutad ja juba väga hästi välja tuleb, siis ütle „lapsed“ pildi kohta „TITI“ ning tee samal ajal kaks plaksu (TI on 1 plaks, seega TITI on 2 plaksu) „PALL“ pildi kohta ütle „TA“ ja tee 1 plaks.
Ja jälle võid plaksud asendada teiste liigutustega-  näiteks hüppamine, kummardamine, patsutamine, aga pea meeles reeglit, et  „LAPSED“ pilt on 2 liigutust ja „PALL“ 1 liigutus.
Samasuguseid mänge saad ka ise välja mõelda. Reegel on see, et sul oleksid pildid kahe ja ühe silbiliste sõnadega. Näiteks: taldrik- tass,  tüdruk- poiss, päike- kuu, põõsas- puu, … Kõige lõbusam on siis, kui sa üldse ise oma mängule pildid joonistad!
Mõnusat mängimist, soovib õpetaja Ele! 

15 aprill
Kolmapäev on tore päev sest see on jälle teatripäev. Täna näitavad Maša ja Daša sulle etendust koguni kahes keeles.Vaata hoolega ja pane tähele.

Kes käisid karu äratamas ja mitu neid oli?
Kuidas neil õnnestus karu talveunest üles äratada?
Etendus vene keeles  "Как звери весной мишку будили"
Etendus eesti keeles "Kuidas loomad karu talveunest üles äratasid"

Karutalveunes.jpg
Etenduses mängisid
õpetaja Olga, muusikaõpetaja Ljubov ja õpetaja Aino

 

14 aprill
Nädalavahetusel said kindlasti palju mune koksida ja süüa. Arvatavasti on sul kodus nüüd mitu tühja munakarpi ja neid ei saa ju niisama ära visata. Nendest saab meisterdada igasuguseid vahvaid asju. Kuigi ilmataat tembutab vahepeal ja taevast sajab lund alla on väljas siiski  juba kevad ja igasuguseid putukaid võib juba näha ringi sibamas. Sina võid aga munakarpidest näiteks toreda sajajalgse meisterdada. Loomaaeda küll praegu kahjuks minna ei saa aga võid oma isikliku  loomaaia meisterdada. Kui oled kodus kõik mängud ära mänginud ja midagi enam huvi ei paku, siis võid valmistada kasvõi perekonnale portreed või hakata aednikuks.

Kutsu kindlasti endale kedagi appi ja head meisterdamist koos perega.

karp.jpg

13 aprill
Täna jutustab õpetaja Hedi Sulle jutu "Muna". Vaata ja kuula tähelepanelikult, sest ta esitab Sulle ka küsimusi.  Kui oled valmis, siis klikka munale ja jutustus algab.
Muna.jpg

9 aprill
Kohe on käes lihavõtted ehk munadepühad. Väljas on rohi juba roheline ja tibud saavad pärast pikka talve õuele siblima (kui Sa ei tea, mida see sõna tähendab, siis küsi vanaema käest). Täna näitab õpetaja Hedi, kuidas Sina saad lihtsate vahenditega omale isikliku „Tibu pere“ joonistada. Ja mis kõge toredam,
pärast saad nendega veel teatritki teha. 
Vaata kõigepealt videot ja siis saadki juba ise joonistama hakata.
Soovin Sulle head meisterdamist ja toredaid pühi koos perega. 
muna.png

8 aprill

Täna tulevad Sulle külla juba tuttavad Maša ja Daša. Seekord näitavad nad etendust "Как звери весну искали" ("Kuidas loomad kevadet otsisid"). Vaata hoolega ja püüa vastata järgnevatele küsimustele.
Kes läksid kevadet otsima ? Kelle abiga etenuse tegelased kevade leidsid ? Mida pidi kevad kohe peale ärkamist tegema ?
Kutsu kindlasti kogu pere etendust vaatama.
Klikka pildile ja teater ongi Sinu kodus.

Muinasjutt_2.jpg
Suur aplaus ja tänu meie lasteaia suurepärastele näitlejatele.
Päike õpetaja Ilona, kevad õpetaja Ljubov, jutuvestja logopeed Olga

7 aprill
Kuidas pesta käsi ?

Kindlasti oled juba sellest kätepesemise jutust tüdinendud. Tegelikult on aga käte pesemine ikkagi  väga oluline ja siin Sulle paar vihjet, kuidas seda tegevust lõbusamks muuta. Vaata kõigepealt multikat. Pane hoolega tähele, mida jänkud seal teevad ja mida teada saavad. Proovi ise ka õiget kätepesu tehnikat ja siis näita kodustele ette, kuidas seda õigesti teha. Lõpuks selgitage välja, kes väärib tiitlit “Meie pere parim kätepesija”. 
Ja siin jagavd Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid vahvat nippi kuidas rõõmsalt ja mänguliselt kogu perega käsi pesta.

6 aprill
Tere, tere Sulle, armas sõber!
Täna otsis jälle muusikaõpetaja Ele laulu, kus saad mitmes keeles selgeks kehaosad. Kui Sa nädala alguses pidid nuputama, mis keeles on laul, siis nüüd nädala lõpus on selline mäng, et pead hästi hoolega vaatama laulu videot, kuna küsimus tulebki laulu video kohta.
Kui Sa oled kõikides keelte seda laulu vaadanud ja kaasa teinud, siis oskad lõpuks juba ise eesti keeles laulda. Sellepärast ei ole Sulle laulust ka eesti keelset varianti. .Tants.png

ROOTSI   Mis värvi olid tüdrukul ja poisil jalanõud?
INGLISE Mis kujuga oli ahvipoisi kodu aken? Mis värvi oli jänese kõrva küljes lips?
POOLA  Mis number oli poisi särgil?
LEEDU Kes jooksis kõige esimesena majast välja?
HISPAANIA  Mis pildid olid laste särkide peal?
SOOME Mitmel mehel oli peas nokamüts?
VENE  Peale poisi ja tüdruku laulsid ka 2 looma. Mis loomad need olid?

 

3 aprill
Kevad on saabunud ja mina olen  juba kohtunud kollase ja kirju liblikaga. Kui Sinul see ei  ole veel õnnestunud, siis sellest ei ole midagi, sest võid ise liblikaid meisterdada. Sa võid neid näiteks voltida või paberist välja lõigata. Kui Sul parasjagu värvilisi pabereid käepärast ei ole, siis ära nukrutse. Liblikaid saab meisterdada igasugustest materjalidest. Küsi ainult ema või isa käest ja kindlsti leiavad nad  Sulle midagi.
Siit leiad mõned vahvad ideed:
PABERKOTILIBLIKAS, KILEKOTILIBLIKAS, PABERRULLILIBLIKAS
Ja kui sa oled kogu taaskasutatava materjali liblikateks meisterdanud, siis võid vahelduseks lihtsalt ühe liblika ära värvida.

 

liblikas.jpg

Head meisterdamist!

2 aprill
Küsi ema või isa käest, millal nad viimati hommikul võimlesid. Arvatavasti ei ole nad seda ammu teinud ja võib-olla on isegi päris ära unustanud, kuidas see käib.  Siin saad neile abiks olla, sest Sina ju võimled lasteaias iga päev. Otsi kodus ülesse üks koht, kus on kõige rohkem ruumi ja kutsu kogu pere võimlema. Kui kohe harjutused välja ei tule, siis võid meeldetuletuseks vaadata seda videot ja kui kõik lihased soojad, võite kõik koos selle video järgi tantsu keerutada.
Vahvat harjutamist kogu perele !

1 aprill
Vaata tähelepanelikult nukuetendust "Сказочная эпидемия" (Muinasjutu epideemia).
Proovi kokku lugeda, mitmest muinasjutust olid tegelased,
kes Sulle esinesid ja mida soovitas doktor Aibaliit neil viiruste perioodil teha. 
Kindlasti räägi ka kodustele edasi, mida kuulsid ja nägid.

Ljuba.jpg

Suur tänu näitlejatele, 
muusikaõpetaja Ljubov ja õppealajuhataja Jelena,
kes meile selle toreda minasjutu etendasid.

31 märts
Tere sõber!
Kui Sul on kodus igav, siis siin on vahva bussisõidu laul. Ma usun, et eesti keeles oled sa seda kindlasti laulnud. Aga nüüd on Sul võimalus veel viies erinevas keeles seda laulda. Ma ei ütle Sulle, mis keeled need on, sest siis  Sa saad koos emme, issi, venna või õega nuputada!

  buss.png

Mõnusat laululustIi !
ESIMENE LAUL
TEINE LAUL 
KOLMAS LAUL
NELJAS LAUL
VIIES LAUL

 

https://www.youtube.com/watch?v=p8FvZF7KigA