Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Teatrikuu tegemised

Teatrikuu tegemised

Tallinna Vindi Lasteaia tegemised sõnakunstikuus

Märtsikuu on teatrikuu,  emakeelepäeva kuu ja üldse üks vahva kuu, kus emakeelele ja rahvuskultuurile rohkem aega ja tähelepanu pühendada. Sellega seoses tegime ise teatrit, nautisime etendusi külalisesinejatelt ja osalesime teatrifestivalil „KANUTIAIA KANN“. Lisaks esinesime etlemiskonkursil "Eesti keele kaunis kõla" ning külastasime haridusprojekti raames „Orkestrimängu“ Rahvusooper Estonias.
01. märtsil käis meil külas lasteteater “Mäng“, etendusega „"Seitsme maa ja mere taga“.
14. märtsil tähistasime Emakeelepäeva luuletuste lugemisega. Osa võtsid nii suuremad kui väikesemad lapsed.Sellesse nädalasse mahtus veel ka vene Vastlanädal. Koos Linnupesa ja Krisiine lasteaedade lastega tähistasime talve ärasaatmist ja kevade vastuvõtmist laulude ja mängudega
18.märtsil külastasid Luikede, Tihaste ja Öökullide rühmade lapsed Rahvusooper Estonia haridusprojekti „Orkestrimäng“. Lapsed tutvusid keel-, puhk- ja löökpillidega ja said teada, kes on dirigent, mis on partituur ja kuidas sünnib muusika.
20.märtsil esinesid Sipsikute rühma lapsed Tallinna laste ja noorte XXIII teatrifestivalil „KANUTIAIA KANN“ muinasjutuga “ Jäneseema pirukas“ ja 25.märtsil etendasid muinasjuttu meie ja Kristiine lastele lasteaia saalis.
21.märtsil osalesid Sipsikute rühma lapsed Veepäeval Linnupesa lasteaias. Seal olid erinevad ülesanded mis kõik oli seotud kauni sõnaga VESIROOS.
26.märtsil toimus VIII ülelinnaline vene õppekeelega lasteaedade etlemiskonkurss "Eesti keele kaunis kõla", kus esinesid Luikede rühma lapsed.
26.märtsil esinesid meie lastele Kristiine lasteaia lapsed rühmast Võsavillemid  etendusega “Hunt Kriimsilma üheksa ametit“.
27.märtsil toimus lasteaia saalis teatrikuu lõpetamine etendusega „Prügikuningriigis…“ kus mängisid oma lasteaia õpetajad.

Täname tublisid õpetajaid, kes lapsi juhendasid ja muusikaõpetajat, kes laulud ja tantsud selgeks õpetas.
Kokkuvõttes oli lasteaia teatrikuu lõbus ja hariv, mis õpetas lastele olulisi oskusi nagu eneseväljendus, koostöö ja empaatia.
See on aeg, mil väikesed näitlejad said astuda  lavale ja tunda, et kõik on võimalik!