Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ilmaüllatustega kevad ja aiatööd

Ilmaüllatustega kevad ja aiatööd

Käesoleva aasta kevad on olnud tõeliselt üllatusterohke! Kui aprillikuu lõpus (27.04.24) toimunud talgupäev oli imeilus, siis sellele järgnes ju paar suuremat külmalainet, mis takistasid nii loodusel õide puhkemist kui ka meil õppeaias plaanitud töödega alustamist!
Peenrakastid  ja kasvuhoone peenrad olid küll juba läbi kaevatud ja uut mulda lisatud, kastmissüsteem kasvuhoones töökorda seatud, kuid taimi istutada nii kasvuhoonesse kui ka avamaale me seni veel ei julgenudki. Täna aga käisime Kristiine Aiandis ja tegime taimede istutamisega, sh õppeaia liigirikkuse suurendamisega algust. Lisaks ostetud tomatitaimedele rikastus meie õppeaed kolme erineva pojengi istiku võrra. Meie õppeaia püsilillede peenraid hakkavad ehtima pojengid Shirley Temple, Barcella ja Red Sharm. 

Oma koha on kasvuhoones leidnud ka aiandist ostetud tomatitaimed, mida soetasime ka erinevatest sortidest, et oleks hea koos lastega taimede erinevusi ja sarnasusi leida ning õpetada märkama erisusi, mida looduses ühe taimeliigi seest ootamatult palju leida võib!

Kurgitaimed kasvatati Uudistajate rühmas koos lastega ning sel varakevadel said rühmades kokkuleppeliselt mulda ka mitmete suvelillede seemned. Nüüd jääb taimed vaid peenardele istutada ning juurviljad ja maitsetaimed külvata! Kõigile üllatuseks oli mullusest saagist jäetud kartuliseeme kenasti talvitunud ning ka kartul saab maha tehtud! Meie suureks õnneks ei jõudnud kaks järjestikust kevadist külamlainet kahjustada ei õunapuid ega marjapõõsaid, mis tänaseks on täies õiteilus!
Nüüd ei hoia enam miski tagasi, et õppeaias hoogsalt tegevusi planeerida ja ellu viia!