Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Istutamistööd maailma keskkonnapäeval

Istutamistööd maailma keskkonnapäeval

Maailma keskkonnapäeva tähistatakse igal aastal 5. juunil. 5. detsembril 1972 otsustas ÜRO üldassamblee kuulutada 5. juuni maailma keskkonna päevaks, et suurendada üldist teadlikkust vajadusest säilitada ja parandada keskkonda.  Keskkonnakaitse päeva eesmärgiks on meie keskkonnas toimuvatele muutustele tähelepanu juhtimine.

Meil aga juhtus nii, et just täna tekkis seoses meie õuealale valgustuse rajamise tööde tõttu olukord, kus üks juba marju kandev punase sõstra põõsas vajas ümber istutamist! Ammune mõte suurendada liigirikkust ka meie nooremate laste õuealal sai seeläbi ka teoks - alates tänasest on ühe punasesõstre põõsa asupaik Virmalise tänava õuealal, piparmündipeenra kõrval.
ja sageli on ka nii, et kui juba labidas korra maasse on löödud, siis ilmuvad imeväel välja ka järgmised tegemised... 
Seekordsel maailma keskkonnapäeval sai "päästetud" ka üks pisike hortensiapõõsas, mille kasvu hoidis kinni aastaid tagasi aianurgast eemaldatud pajupõõsa juurtepusa. Veidi jõudu rakendades saimegi pajukännu maast välja ning ka hortensia ümber istutatud. 

Täna säilitasime kasvuvõimaluse sõstra- ja hortensiapõõsastele ning vabastasime aiaserva oma aja ära elanud kännust. Võime kindlad olla, et laste mänguala sai liigirikkamaks ja laiemaid õppimisvõimalusi pakkuvamaks! Muidugi olid ka lapsed kogu seda tegevust uudistamas ja jõukohaselt kaasa aitamas! Oleme kindlad, et homme on just lapsed need, kes täna istutatud põõsaste kastmise vajadust meelde tuletavad!