Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Märtsikuus toimusid meil koos lapsevanematega STEAM-õppe õhtud

Märtsikuus toimusid meil koos lapsevanematega STEAM-õppe õhtud

Meie lasteaed kuuluv võrgustikku "Roheline Kool", mistõttu pöörame viimastel aastatel rohkem tähelepanu oma tegevustes keskkonnahoiule. Lisaks praktiseerime juba üle poole aasta STEAM-õppe lähenemist ning seekord said märtsikuu õhtutel need kaks teemat omavahel koos lapsevanemate abiga kokku.

Märtsikuu alguses kogunesid igal õhtul ühe rühma lapsevanemad, et koos lastega oma STEAM ehk MATIK õppe oskused proovile panna. Nimetatud täheühendid peidavad endas selliseid valdkondi nagu teadus, inseneeria, tehnoloogia, kunstid ja matemaatika. Tegevusste eesmärgiks oli igas rühmas lua mõni asi, mis aitaksid meie lastel paremini mõista meie ümber toimuvat, mõelda keskkonnale ja loodusele ning koos oma ema-isaga õppida leidma lahendusi erinevatele probleemidele. Käesoleva õppeaasta eesmärgid aisid meile head lähtekohad ürituse korraldamiseks: 

1. Keskkond - me hoolime sinust! (Pöörame tähelepanu lasteaia õuealadele, tervisele ja heaolulule ning kliimamuutustele)

2. Õpin mängides! (fookuses on erinevad õpi- ja mängukeskkonnad ning STEAM oskuste arendamine).

Nõnda siis kohtusidki igas rühmas lapsed ja nende vanemad ning töö läkski käima! Meie kõige väiksemate laste rühm, Avastajad, keskendus Virmalise maja hooviala maketi loomisele. Tore oli jälgida, kuidas enne meisterdamise algust käisid vanemad aknast piilumas, kuidas meie õueala ikka välja näeb ning tegid mänguvaheditest ka pilti, et kõik ikka nagu päris välja näeks. Tegutsemislusti oli palju ning väikesed Avastajad said vanemate käekõrval õppida palju toredaid oskusi, mida on neil edaspidisel kasvamisel ja sõpradega mängimisel vaja.

Järgmisel õhtul kogunesid lapsevanemad Uudistajate rühmas. Uudistajate rühma mõtteks oli lindudele pesakastide valmistamine ning vanemad tulid kohe selle mõttega kaasa. Ühistegevuse õhtul tulid kõik issid oma tööriistadega kohale, milles nad olid  juba eelnevalt kokku leppinud. Lauamaterjal oli lasteaial juba olemas. Päev varem oli üks emme leidnud toreda raamatu ja toimetanud selle lasteaeda, kus olid ära toodud pesakasti mõõdud ja joonised. Raamat oli suureks abiks meisterdamisel, sest kõik käisid hoolega jälgimas, mis mõõdud ja kuidas on õige meisterdada. Isside, emmede, laste koostööna valmis lindudele 7 uut pesakasti! Tänud teile vanemad, kes te olite väga suures tuhinas. Töö sujus mõnusas sõbralikus õhkkonnas. 

Seiklejate rühm kogunes oma vanematega kolmapäeva õhtul ning nemad hakkasid Videviku õueala maketti meisterdama. Alustasime tööplaani koostamisega, pannes seinale objektide nimekirja ja iga kohalolija sai moodustada vabalt grupi ja valida objekti. Kuna õues oli veel valge, siis asuti kiiresti oma objekti pildistama. Meisterdajad valisid vahendid, jagasid omavahel ülesanded ja asusid tööle. Õhtu jooksul lisandus veelgi lapsevanemaid. Kõik hooviala vahendid leidsid endale meisterdajaid. Tunni aja pärast hakkasid valmima esimesed ehitised. Järgmisel päeval asusime lastega uurima valminud töid ja mõtlema, kuidas valmistada alus. Suur pappkast sai lahti võetud ja saimegi aiaga muruala. Õpetaja pakkus, et värvime aia pruuniks, sest see oli valmis värv, aga üks poistest ütles, et meil pole ju pruun aed. Algas suur maalritöö. Aed on hall ja väravad on ka valmis. Tüdrukutega vaatasime materjale ja leidsime, et mullikilest võiks muruala teha. Üks tüdruk arvas, et paneme kile  hea tugeva pva liimiga kasti külge. Järgmised soovijad asusid rohelise värviga pintseldama ja kuivama. Kui tagasi tuppa tulime, saime kõik objektid paika panna. Kuna oli kokku lepitud  värav asukoht, siis asusime maa-ala asjadega täitma. Iga laps oli väga uhke enda panuse üle. Väga populaarne oli kiik , sest seda sai liigutada ja laps, keda sai ümber paigutada. Oleme uhked mõnusa koostöö ja valminud tulemuse üle!

Kokkuvõtteks võib julgelt väita, et sellised ühisüritused on meie lasteaias väga olulised, sest lapsed saavad nautida ühistegevusi koos emade ja isadega, õpetajad saavad rohkem suhelda vanematega  ja mis kõige olulisem - ühisüritused lähendavad rühmasiseseid suhteid väga! Oleme ühe sammu lähemale astunud, et lastele mängulises vormis STEAM-õppe võlusid tutvustada! Aitäh kõikidele osalejatele!

Toimetajad: Olga Rõndina, Ingrid Jakobson, Karin Õunapuu, Siiri Essenson, Tiiu Kask ja Kerli Stein

STEAM õhtu LA-s

STEAM õhtu lasteaias

STEAM õhtu Videvikus