Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tantsupisik saab alguse kogemusest

Tantsupisik saab alguse kogemusest

Neljapäeval, 23.mail, kell 16 sai alguse Tallinna II ülelinnaline lasteaedade tantsupidu ja toimus see kõikide Tallinna lasteaedade hoovialadel samaaegselt.

Selleks, et nii palju pisikesi pidusid üheks suureks tervikuks siduda, oli koostatud ajakava - tantsupidu algas kell 16 kõikidel õuealadel sissejuhatava tantsuga „KÄGARA“ ehk Sabaka (Voortants Kuusalust).

Suurema hoo tantsupeole andis aga Sternpolka (rahvusvaheline tants). Ja kui siis tantsulust juba jalgades, oli aeg esitada eeskava, mis kõigis lasteaedades oma lastele mõeldes kokku pandi. Nii saidki meie tantsupeolised mõne hetke päikesevarjus olla ja kuulata luuletusi, mida esitasid Rändajate rühma koolieelikud Edvard, Maia, Joosep ja Stig.

Meeleoluka tantsupäeva lõpetuseks tantsiti kõikide Tallinna lasteaedade õuealadel aga eesti rahvatantsu Kaera-Jaan. Ka meie lasteaia kõige pisemad peolised olid usinasti tantsutuhinas käärhüpet proovimas! Polegi vist armsamat hetke, kui näed lapsi püüdlikult oma esimesi tantsusamme tegemas!

Kuna kõiki tantsupeo tantse oli võimalik tantsida vastavalt laste vanusele ja oskustele, said kõik lapsed tantsu- ja eduelamuse toredast õhtupoolikust koos oma lasteaia lastega! Tore oli ka see, et tantsupäeval oli nii mõnigi lapsevanem võtnud aega ning osales meie ettevõtmises pealtvaatajana.


Orienteeruvalt kell 16.30 sai II ülelinnaline lasteaedade tantsupidu lõpu just Kaera-Jaani helide saatel! Ja see, kuidas ka kõige pisemad oma sammude seadmisega ametis olid, annab põhjust loota, et tantsupisik pesitseb igaühes meist, kui sellele võimalus anda...