Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Virmalise Lasteaias algas olümpiakuu talvise spordipäevaga

Virmalise Lasteaias algas olümpiakuu talvise spordipäevaga

Küünapäeval viisid nii nooremate rühmade maja virmalise tänaval, kui ka vanemate rühmade maja videviku tänaval, läbi vahvad spordipäevad.

Nagu muljetavad vanemate rühmade, Seiklejad ja Rändajad, õpetajad Siiri ja Ingrid: talvist spordipäeva olime juba kolm nädalat oodanud. Nüüd ta siis jõudiski kätte! Lapsed pidid olema mõnusas talveriietuses, et saabastesse ei läheks lund, müts ja kindad vastaksid ilmale ning oleks suuuuur soov ennast aktiivselt liigutada. Spordipäeva algas loomulikult soojendusega.

spordipäeva soojendusharjutused.jpg

Soojenduseks julgustas õpetaja lapsi iseseisvalt välja mõtlema lihtsaid liigutusi kätele- jaldagele- peale. Sooritasime kümmekond harjutust .

Peale soojendust algasid erinevad võistlused, kahe grupi vahel ehk ühed ja kahed, mis moodustati mõlema rühma lastest läbisegi.

1. Koostöö paarilisega, üksteise juhendamine, mööda köierada.

2. Pehme nuudli vedamine kelguga.

3. Nuudli toimetamine rõngani ja tagasi, nuudel jalgade vahel.

4. Võidujooksmised Koidu pargi ringil.

Videviku maja spordipäev.jpg

Lõpetuseks olid pikad liud pepu peal mööda rularampi. Kõigile olid garanteeritud punased põsed, mõnus väsimus ja hea tervis.

Virmalise maja pisemad (2-4a) kogunesid lasteaia hoovialal. Spordipäeva viisid läbi avastajate rühma õpetaja Jevgenia ning Uudistajate rühma assistent Elina.

Virmalise maja spordipäev noorematele lastele.jpg

Nooremate laste spordipäev koosnes kaheosalisest ülesandest:

  1. kogunesid lapsed katusealuse alla tasakaaluharjutusi sooritama. Lapsed pidid läbima kaare kujulise ronimistrepi ja astuma erineva kõrgusega klotside peale. Suuremad lapsed tegid ise, aga nooremaid aitas õpetaja.

spordipäev olümpiakuul.jpg

2. ülesanne oli kelgusõit ja see oli loomulikult laste lemmik. Üks laps istus kelgu peal, aga teine last vedas teda lõppjooneni. 

Virmalise maja spordipäev.jpg

Lastel said põsed punaseks ning kõigil osalejatel oli hea meel liikumisest. 

Toimetaja: Kerli Stein, Tallinna Virmalise Lasteaia direktor