Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Krattide kunstinädal

Loovuse- ja kunstiaasta raames toimus ajavahemikul 30.05-05.06 Krattide rühmas kunstinädal.

Nädala jooksul tutvusid lapsed "Pildiraamat kunstist" abil erinevate kunstiliikide ja -stiilidega ning said teada, kuidas loodi kunsti näiteks kiviajal. Veel uurisid lapsed fotodelt nii Eesti kui teiste euroopa kunstnike loomingut, programmeerisid Matatalab Lite roboti vabalt valitud maalini liikuma ning kirjeldasid maalidel kujutatut.

Lapsed tegid ka tutvust kahe kunstniku - Pablo Picasso ja Vincent Van Goghiga. Lapsed said teada, millistest riikidest on need kunstnikud pärit, mida neile maalida meeldis ja tutvusid nende loomingu näidistega. 

Kõige rohkem elevust pakkus lastele ise kunsti loomine, milleks kasutati erinevaid võimalusi. Näiteks joonistasid lapsed klassikalise muusika saatel vabalt valitud vahenditega ning pärast tutvustasid enda loodud pilte kaaslastele. Veel valmisid lastel suurt nutitahvlit kasutades detailiderohked ja värviküllased digijoonistused.

Lastel oli võimalus katsetada juba neile tuttavate kunstnike stiili. Lastel valmisid Pablo Picasso stiilis portreed, milles kasutati antud kunstikule iseloomulikke kujundeid. Veel vaadeldi Vincent Van Goghi kahte maali: "Päevalilled" ja "Tähistaevas". Lapsed otsustasid, kumma maali ainetel nad ise joonistavad, samuti valisid lapsed selleks meelepärased vahendid. Tulemuseks põnevad joonistused ja maalid. Lastele meeldis kunstinädal väga.

 

Krattide õpetajad