Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õpirobotite soetamine

Õpirobotite soetamine

el_sotsiaalfond_horisontaalne.jpg
Taotlusvooru prioriteet on süsteemse ja jätkusuutliku IT-oskuste (programmeerimine, robootika, digimeedia jms) õppe arendamine haridusasutustes. Toetust saab taotleda mikrokontroller-arendusplaatide, robootikakomplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika komplektide (KITid), 3D-printerite ning programmeeritavate droonide jmt soetamiseks.

HITSA ProgeTiigri seadmete taotlusvoorus oleme edukalt osalenud mitmed aastad. 2020 aastal esitasime taotluse kahe maastikuroboti ja kahe mTiny roboti ostuks ning taotlus sai rahastuse.
Alates 2020. aastast kuulub HITSA Haridus- ja Noorteameti alla, mis kannab koondnimetust HARNO, ning mille alt jätkatakse ProgeTiigri programmiga.

2022 - 2023. õppeaastal  osales meie lasteaed Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatud taotlusvoorus "Mitmekesine ja kvaliteetne haridus digitaalse õppevaraga – IT õppevahendid" projektiga "Õpirobotite soetamine", mille toel suurenes lasteaia robopark nelja robokilpkonna, nelja Intelino nutirongi komplekti  ja kuue Codey Rocky võrra. 
Selleks, et uued robotid leiaksid rakendust ning lapsed saaksid nendega tegutseda, toimusid meie lasteaias mitmed sündmused ja tegevused. Leidsid aset uusi roboteid ja nende kasutamise võimalusi tutvustavad õpitoad Tallinna Lasteaedade lastele ja õpetajatele.

11. aprillil 2023 toimus Tallinn Vormsi Lasteias Tallinna nutikuu sündmusena seminar “Õpetajalt õpetajale: digivahendite võimalused - õpirobotid”. Seminari eesmärgiks oli jagada kogemusi erinevate õpirobotite, sealhulgas uute robotite kasutamise võimalustest. Osalesid kõikide rühmade õpetajad.

Lapsed saavad õpirobotite abil maailma avastada lõimitud tegevustes, robotundides, üritustel, perepäevadel. Samuti toimuvad ülelinnalised õpitoad Tallinna lasteaedade lastele ja õpetajatele.

Viimati muudetud 21.02.2024