Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õppeaiaprojekt

Õppeaiaprojekt

Tänaseks on paljudes linna asutustes oma õppeaed, kus läbi mitmekesise aiandustegevuse õpitakse tundma linnaloodust ja ümbritsevat maailma üldiselt, juurutatakse rohelist mõtteviisi ja keskkonnateadlikkust ning soodustatakse tervislikku ja aktiivset eluviisi. Linnaaiandus aitab arendada 21. sajandil vajalikke oskusi, nagu ettevõtlikkus, koostöö ja loovus, suunab õpilasi uurimus- ja loovtööprojektidega tegelema ning loob eeldused õuesõppetundide toimumiseks. Linnaaiandust on võimalik lõimida mitme algatusega, nagu rohelise kooli programm või tervist edendavate koolide ja lasteaedade võrgustik.

Kolme aasta jooksul saab rajatud ja arendatud Tallinna toel 92 linnaasutuse õppeaeda. Need asuvab peamiselt lasteaedades, aga ka koolide, kultuurikeskuste, muuseumite, tegevuskeskuste ja hoolekandeasutuste hoovides. Õppeaiad leiate SIIT!

Allpool leiab õppeaedu tutvustavaid videod, mis on vaid killuke mitmekümnetest tublitest asutustest, kes kõik panustavad rohelise mõtteviisi levikusse läbi linnaaiandusliku tegevuse. Kõiki videoid saab vaadata SIIT.

Kogemuse vahetamiseks ja teadmiste jagamiseks toimuvad regulaarsed õpitoad, õpivisiidid, kogemuspäevad ja infoseminarid. 

Viimati muudetud 23.06.2022