Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kiisupere mööda maailma seiklemas

Kiisupere mööda maailma seiklemas

Kiisupere rühmas on käimas projekt "Teised maad ja rahvad". Oleme seigelnud juba Portugalis, Hispaanias, Suurbritannias. Sellel nädalal, rändasime Aserbaidžaani ja Jaapanisse.

Teisipäeval külastas meid Pesamuna rühma õpetaja Shahsanam Aliyeva ja tutvustas meile oma kodumaad Aserbaidžaani. Uurisime kaardilt, kus see riik asub, värvisime lippu, vaatlesime vappi ja muid riigi sümboleid. Saime teada, milline on nende rahvuslill ja loom, millist puuvilja nad rohkelt tarbivad. Uurisime ka nende rahvuskööki. Samuti proovisime järele korrata aserbaidžaani keelseid sõnu. Saime ka teada meie tähestiku erinevusi. Veel nägime kauneid pilte ja videoklippe imelisest Bakuu linnast.

Peale Aserbaidžaani rändasime Jaapanisse. Tutvusime selle riigi sümbolitega: lipp, vapp, rahvuslill, loom, puu jne. Saime teada, milline raha on seal käibel. Proovisime ka origami kunsti ja maalisime lipu kirsiõites oksaga ning katsetasime ka Jaapani sümboleid.
 
Täna tulid meile külla Evani ja Roberti emad, kes on ise kodus sushit teinud ja soovisid seda ka meile õpetada. Esmalt uurisime jaapani köögi eripärasid ning saime teada, et algselt ei olnudki sushi mõeldud söömiseks, vaid kala oli vaja kuidagi hoiustada.
Kui käed pestud, tutvusime laual olevate komponentidega. Lapsed said sushi vahele minevad tooraineid ribadeks lõigata. Edasi katsid lapsed nori lehed keedetud riisiga ja vajutasid selle näppude abil laiali. Riisi peale pandi toorjuustu ja valmis lõigatud komponendid. Koos täiskasvanu abiga rulliti matil olev leht kokku. Pärast said lapsed rullid ka lahti lõigata ja algas oodatud sushi söömine pulkasid kasutades. Pulkade kasutamine tuli lastel päris hästi välja. Lastele maitses sushi väga ja nii mõnigi lubas ka kodus ise uuesti proovida.
Täname väga Evani ja Roberti emasid ning õpetaja Shahsanami meile toreda rännaku korraldamise eest.
 
Kiisupere õpetajad