Kiisupere pillide maailmas
Täna, 13. veebruaril seadsid Kiisupere suuremad lapsed sammud Teari- ja Muusikamuuseumi, et osa saada muuseumitunnist "Igal pillil oma lugu".
Juba pikemat aega on Kiisupere rühmas käimas projekt, kus tutvutakse erinevate pillidega. Lapsed on saanud mitmesuguseid pille voolida, maalida, joonistada, kleepida ja meisterdada. Ka interaktiivsel tahvlil on pandud igapäevaselt kokku erinevaid pillide puslesid, lahendatud memoriini, otsitud sõnarägastikust peidetud pillide nimetusi, lahendatud ristsõna ja viidud kokku pilli pilt ja heli. Erinevad robootilised vahendidki on rühmas külas käinud.Samuti on olnud võimalus lastel ise musitseerida erinevate muusikaliste instrumentidega, mida on toodud kodust kaasa või mis laenatud muusikasaalist.
Rühma toodi ka lastele mõeldud trummide komplekt, mille taga lapsed usinalt mängimas käisid. Lastel on olnud võimalus lähemalt uurida päris akordionit, väikekannelt ja kuulata nende helisid.
Samuti oli 7. veebruaril lastel suurepärane võimalus tutvuda päris harfiga. Külla tuli Kiisupere endine kasvandik Marietta Mark, kes õpib MUBAs harfi ning oli kaasa võtnud oma isikliku pilli. Lastel oli võimalus harfimängu kuulata ja ka ise pilli proovida.
Lapsed külastasid ka Oleviste kirikut ja teha tutvust pillide kuninga oreliga, kus organist lähemalt pilli tutvustas ja lasi kuulda ka selle pilli helisid.
Teatri- ja muusikamuuseumis tegime tutvust ka vanemate pillidega ja nägime/kuulsime pilli, mis isegi vanem kui Teatri- ja Muusikamuuseum. Lastel oli võimalus mitmeid erinevaid pille ka ise proovida ja katsetada. Lastel jagus lustimist ja nad oleksid meelsasiti muuseumi pikemaks ajakski jäänud. Loodame, et pillide maailm on nüüd Kiisupere lastele rohkem tuttavam ja suudetakse nii mõndagi pilli teiste seast ära tunda.
Täname kõiki, kes olid abiks meie projekti toetamises.
Kiisupere õpetajad