Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kratid taaskasutavad tekstiili

19.–27. novembrini toimub Euroopa jäätmetekke vähendamise nädal alapealkirjaga „Jäätmed on moest väljas“. Krattide rühmas lõimiti aktsioon hetkel käimas oleva riiete teemalise projektiga “Püksid jalga, kampsun selga…” ning keskenduti vildi- ja villajääkide kasutamisele õppetegevustes.

21. novembril õppisid Kratikesed geomeetrilisi kujundeid nagu ring, ruut ja kolmnurk, tundma tegevuse “Lõbusad kujundid” abil. Lapsed otsisid ja rühmitasid kujundeid kuju ja värvi järgi. Veel ladusid lapsed kujunditest raja ning läbisid selle. Mänguvahenditeks tarvitati suuri, dekoratiiv-vildi jääkidest lõigatud kujundeid, mis valmisid Krattide rühma õpetajate osavate näppude all. Kujundid on pehmed, vastupidavad ja taaskasutatud tekstiilist. Lastele pakkus suurte kujunditega tegutsemine lusti ja elevust ning “uued” vahendid leiavad Krattide rühmas kasutust nii õppetegevustes kui loovmängudes ka edaspidi.

22. novembril võtsid lapsed kasutusele värvilised viltimisvillajäägid ning andsid sellele uue elu. Lapsed meisterdasid vahvad seinakaunistused, kleepides värvilisi villakihte sokikujulistele kartongist žabloonidele. Tulemuseks toredad “villased sokid”.
Värvilised villatükikesed on head abivahendid ka lihtsate peenmotoorikat arendavate harjutuste sooritamisel. Lapsed patsutasid “villapallikesi”, “voolisid” villaussikesi, muutsid villatükikese õhuliseks “pilvekeseks”, mängisid laulu saatel “kõdimängu”, viskasid ja püüdsid villatükikesi. Villatükikestega mängimisel oli lastel lõbu laialt.

Kratikesed koos oma õpetajatega andsid lõbusal ja mängulisel moel oma väikese panuse jäätmetekke vähendamisele.


Krattide õpetajad