Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Lastenädal Tallinna Vormsi Lasteaias

Juba kolmandat aastat tähistatakse meie lasteaias rahvusvahelist lastepäeva novembrikuus toimuva lastenädalaga. 14.-18. novembrini väldanud lastenädala teemaks oli sel aastal “Valgus ja vari” ning kõik tegevused olid seotud novembri kui valgusekuuga.

Nädala jooksul leidsid rühmades aset loovad ja valgustemaatikast kantud tegevused. Valguse omadusi ning värvilist valgust uuriti valgustahvlite ja valguskuubikute abil. Valgustahvlile laoti nii numbreid, mustreid kui sorteeriti kujundeid värvide järgi. Valguskuubikuid kasutati sorteerimiseks, järjestamiseks, rühmitamiseks, ehitamiseks, näidise järgi mustrirea ladumiseks ning veel mitmeteks loovmängudeks. Vahvaid ja inspireerivaid tegevusi valguskuubikute ja valgustahvliga leiab meie lasteaia loovuse ja kunstiaasta raames loodud veebitahvlilt

Veel põimisid mitmed rühmad valguse ja varju temaatikat oma tegemistesse ka teisi vahendeid kasutades. Näiteks Õunakesed mängisid pildilotot taskulambi abil. Piltidele olid peidetud pärisloomad ning mänguloomad. Peidetud looma oli võimalik näha ainult taskulambi valguse abil. Lapsed pidid leidma kokkusobivad  paarilised. See tegevus oli laste jaoks väga põnev.
Kratid seevastu mängisid nutitahvli ekraani vahendusel varjudemängu. Lapsed nimetasid, mida ekraanile kuvatud laste varjud teevad ning ühiselt tunti ära kõik tegevused.

Lastenädala tipphetkeks kujunes varjuteater. 15. novembril said kõik rühmad vaadata muusikasaalis armast ja meeleolukat varjuteatri etendust “Kakuke”.  Juba muusikasaali sisenedes võlus lapsi Led küünalde ja valguskuubikute abil loodud salapärane ja muinasjutuline õhustik. Lavastust nautisid nii väikesed kui suured, tundes rõõmu valguse, varju ja muusika abil tekitatud ühtsest tervikust. 
Etenduse lavastas ja teksti luges Krõllide õpetaja Leelo, muusikalise kujunduse eest hoolitses muusikaõpetaja Marje, varjunukkudega mängisid sirmi taga Õunakeste õpetaja Kristel ja Päikeselaste õpetaja Urve.

Loodame, et nädala jooksul talletatud valgust kannavad nii väikesed kui suured endas terve pimeda aja ning jagavad seda teistelegi.


Lasteaia tervisemeeskond