Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Lepatriinude projekt “Minu pere”

Lepatriinude rühmas lõppes 3 kuud väldanud pereprojekt, mille käigus sai tutvutud paljude teemadega nagu pereliikmed ja nende ametid, peremudelid, kehaosad, riided, talvised tegevused õues, peretraditsioonid, tähtpäevad ja kodu .

Nädal algas alati temaatiliste raamatute vaatamisega lugemispesas. Koostöös lastevanematega valmis perepiltide kataloog, mis oli üks laste lemmikuid. Eriliselt meeldis lastele mängida ametitest lähtuvaid loovmänge - juuksurimängu, poemängu ja ehitusmängu.

Kõik, mis seotud kodukandiga, oli samuti huvitav. Lapsed tutvusid õppekäigul Lasnamäega, kleepisid kunstitegevuses kõrgeid maju, ehitasid kodumaju erinevatest materjalidest. Lapsed said teada, et nii nagu on erinevad perekonnad, on ka erinevad kodud. Kodumängus mängiti pereliikmete figuuridega ja minimööbliga.

Duplo rongiga sõideti vanaemale-vanaisale külla ja veeti ehitusmaterjale ehitusplatsile. Blue-Botiga otsiti kodumasinaid, digilepatriinu Täpiga leiti riietusesemeid, salvestavate pesulõksudega õpiti koduga seotud sõnu,templitrükiga kaunistati isa lipsu ja tehti saluuti, legoklotsiga trükiti kindale mustrit, värviti ja kleebiti.

Iga hommik algas näpumänguga perekonnast, mis projekti lõpuks lastele ka selgeks sai!

See me vanaisake, see me vanaemake,
see me kallis isake, see me armas emake,
see me väike pisipõnn, kokku terve perekond!

 

Lepatriinude õpetajad