Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Mänguõhtud koos vanematega

Lasteaia juubelisünnipäeva ühe sündmusena avasid 18. jaanuari õhtupoolikul kõik meie lasteaia rühmad uksed oma rühma lapsevanematele, et ühiselt aega veeta ja mõndagi põnevat ette võtta.

Vanemad olid oodatud rühmadesse koos lastega mängima, laulma, tantsima, joonistama ning robootiliste vahenditega tutvuma. Mitmed rühmad kostitasid vanemaid hommikul valmistatud küpsisekoogiga.
Mõnusat tegutsemislusti ning avastamisrõõmu jagus kõikidesse rühmadesse. 

Näiteks tuli Päikeselastele külla Mereröövel, kes laulis, tantsis ja mängis lastega. Kõik lapsed said Mereröövlilt kingituseks õhupalli. Lapsevanemad tutvusid veel Sphero Indi robotiga ning värvisid lasteaia maskotti - kilpkonna.

Õunakeste rühma lapsed valmistasid õhtuks lapsevanematele küpsisetordi. Õhtul olid lapsed rõõmsalt elevil ja ootasid vanemate saabumist.  Koos vanematega mängiti kingituseks saadud magnetklotsidega, laoti valguslauale mustreid, samuti mängiti lauamänge. Magamistoas tegutseti erinevate haridusrobotitega.

Pesamunade lapsed mängisid, voolisid ning joonistasid koos vanematega. Selline koosviibimine rühmas meeldis nii lastele kui vanematele väga.

Naerusuude rühmas sai kuulda kandlemängu ning teha tutvust Bee-Bot robotite ja digitahvliga.

Krattide rühmas sai laulda, sõrmemänge mängida ning tantsida. Tegevuspesakestes lahendati lihtsaid ja lõbusaid ülesandeid valguskuubikute, robotmesilaste ja salvestavate lõksude ning robotkilpkonna abil. Samuti uuriti, mida veel rühmas teha saab: vaadati lugemispesas raamatut, joonistati suurele digitahvlile, ehitati suurtest klotsidest maja jne.

See vahva õhtu, mil lapsed ja vanemad said oma rühmades koos mängida ja tegutseda, jääb nii väikestele kui suurtele kauaks meelde ning õhtul ei tahtnud nii mõnigi laps koju minna - lihtsalt nii vahva oli koos emme või issiga rühmas mängida ja talle kõike tähtsaid asju näidata!

Suur-suur tänu kõigile lastele, vanematele ja õpetajatele ning loodame, et sarnaseid mänguõhtuid koos vanematga toimub edaspidi veel!