Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Sallivuspäev Lepatriinude rühmas

16.nov. tähistasime rahvusvahelist sallivuspäeva hulga erinevate tegevuste ja mängudega. Seekord keskendusime sarnasuste leidmisele, mis on üks sallivuse põhimõte.

Vestluskaardi arutelus Suure Sõber Karuga said lapsed mõelda ja vastata küsimustele: mida lapsed sellel pildil teevad, kuidas lapsed seal end tunnevad, millised lapsed on omavahel sõbrad, mida sulle meeldib sõpradega teha, mis teeb sind väga rõõmsaks? "Leia paariline" mängus leiti paariline, kellel oli samasugune riietusese. Joonistati ringe ja kriipse nii väikese sõbrer karu kui paarilise seljale armsa liisusalmi järgi: mul on väike sõber karu, ta on hästi-hästi maru; teen tal suure-suure kalli, kaela panen pehme salli. 

Seljale joonistamise metoodika kasutamine kujundab lasterühma harmoonilisemaks. Ühtsustunde suurendamiseks mängiti ka matkimismängu "Tantsuring", kus õpetaja või laps näitas liigutust ette ja rühm jäljendas. Ja muidugi laulsime-tantsisime koos karudega. Hommik möödus linnulennul, lapsed olid sõbralikud ja heatujulised. 

Kõigi oma kaaslaste vastu tuleb olla võrdselt sõbralik ja hea - pole tähtis, kas kaaslane on meie sarnane või meist erinev.

 

Õpetaja Maris