Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Väärikate ülikool

väärikate ülikooli avaloeng septembris 2022. Foto: Ene Teemäe

Väärikate ülikool on Tartu Ülikooli poolt läbiviidav täiendusõppe projekt mille programmid toimuvad üle Eesti, sealhulgas ka Tallinnas. Programmi raames toimuvad loengud on silmaringi laiendavad ja aktuaalsetel teemadel. Pealinnas on osalema oodatud nii eesti- kui venekeelsed huvilised vanuses 60+. Meie linn toetab Tartu Ülikooli väärikate ülikooli programme Tallinnas.

Täpsemat infot väärikate ülikooli kohta saab Tartu Ülikooli vastavalt veebilehelt.
 

Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustab septembris Tallinnas uut õppeaastat

Väärikas eas tallinlased on taas oodatud väärikate ülikooli loengukursusele, mis alustab oma  järjekordset hooaega. Pakume kuulamiseks ja kaasa mõtlemiseks silmaringi avardavaid teemasid Tartu Ülikooli õppejõududelt ja oma ala ekspertidelt väljastpoolt ülikooli. Loengud toimuvad üks kord kuus teisipäeviti kell 14.00–15.30 Vene Kultuurikeskuses. Kutsume osa võtma nii varasemaid osalejaid kui uusi huvilisi vanuses 60+.

Eestikeelne programm alustab 20. septembril ning 2022/2023. õppeaasta avaloengu peab 20. septembril Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia kaasprofessor Epp Sepp teemal „Inimese normaalne mikrobioota ja selle muutused seoses vanusega“. Sügissemestril räägitakse veel tehisintellektist, tantsust ja teatrist. Kevadsemester algab 17.  jaanuaril 2023 loenguga sugulaskeeletest ja keelesugulastest. Kuna 2023. aastal on Tallinn roheline pealinn, siis on loengud seotud keskkonnaga: 21. veebruari  teema on  "Igaühe loodushoid" ning 21. märtsi teema "Mis on ringmajandus?". 
Kogu kava leiate veebilehelt ut.ee/loengukava-tallinnas


Venekeelne programm alustab 27. septembril ning venekeelse programmi 2022/2023. õppeaasta avaloengu peab 27. septembril soome-ugri keelte lektor Nikolai Kuznetsov teemal "Soome-ugri sugulased: keeled ja rahvad" ("Финно-угорское родство: языки и народы"). Räägitakse veel tehisintellektist, loodusest ja muudel teemadel. Kevadsemester algab 24. jaanuaril 2023.
Kogu kava leiate veebilehelt ut.ee/loengukava-tallinnas-vene.

Lisainfo ja registreerimine: Tartu Ülikooli Tallinna esindus, tel. 737 6600, esindus@tallinn.ut.ee.

Väärikate ülikooli programmi läbiviimist Tallinnas toetavad Tallinna Linnavalitsus, Haridus- ja Teadusministeerium ja Keskkonnaamet.


 

Viimati muudetud 05.01.2023