Prototroni Tallinna voor

Meediakajastusi Prototroni Tallinna vooru võitjatest

Postimees: Eestlaste Bikeepi rattaparkla laieneb nelja maailma pealinna Bikeep

Postimees: Eesti iduettevõte lõi põrandakütte kulusid alandava värkvõrgutoote Smart Load Solutions

Postimees: Bikeep asus pakkuma rattaparklatesse mõeldud elektrijalgarataste laadijad Bikeep

 

Tallinn saab Prototroni kaudu 3 innovaatilise lahenduse võrra rikkamaks

Tallinna voor_voitjad_2016.jpg

Teisipäeval, 4. oktoobril 2016 toimunud Tallinna Ettevõtluspäeval kuulutati välja Prototroni Tallinna-põhise vooru võitjad, kokku läks kolme meeskonna vahel jagamisele üle 20 000 euro. Tallinna erivooru said kandideerida ambitsioonikad ideed, mis muudavad pealinna elu paremaks ja lihtsamaks. 

Tallinna voorus hindas Prototroni ekspertkogu rahastuse vääriliseks järgmised ideed:

 • Meeskonna Bikeep (toetus 6000 €) nutikad rattaparklad, mis võimaldavad turvalist ja lihtsat lukustamist ning elektrirataste laadimist jõuavad lähiajal Kiievi ja San Francisco kõrval ka Tallinna;
 • solO Thermostat (toetus 4460 €) on unistus kõikidele elektriküttega majapidamistele, sest tark termostaat suudab jälgida hinnamuutusi elektriturul ja teeb seeläbi elektriga kütmise loodussõbralikumaks ning odavamaks;
 • Meeskond Creatomus (toetus 10 000 €) pakub valmislahenduse Tallinna korrusmajadele, mis on oma aja ära elanud ja vajavad renoveerimist. Digitaalne ehitustoodete ja materjalide turg kasutab 3D tehnoloogiat ja aitab näiteks korteriühistutel planeerida renoveerimistöid.

Loe pikemalt

 

Prototroni Tallinna vooru 10 parimat tiimi on valitud!Foto4.jpg

10 parima hulka valitud meeskonnad tähestikulises järjekorras on:

 1. Barking  mobiilimakseplatvorm selve- ja automaatpesulatele. Tülika tasumisprotsessi asemel saab maksta 2-3 klikiga nii krediitkaardi kui m-maksega.
 2. Bikeep  turvalised rattaparklad koos laadimisjaamadega elektrijalgratastele.
 3. Creatomus  lahendus, mis aitab Tallinna paneelelamute elanikel võrrelda erinevaid tüüplahendusi oma korteri renoveerimiseks, tellides vajalikud tooted ning materjalid.
 4. Limelight VR – virtuaalreaalsuse põhinev tarkvaraprogramm, mille abil leevendatakse kasutaja esinemisärevust virtuaalmaailmas esinemisolukordade harjutamisega.
 5. Parkfinder  automaatsel pildituvastusel põhinev vaba parkimiskoha leidmise rakendus.
 6. SmartVent  lokaalne ventilatsioonilahendus, mis kontrollib pidevalt ruumiõhu kvaliteeti ja vajadusel korrigeerib vastavalt parameetritele.
 7. sOlotermostaat   tark termostaat põrandakütetele, mis muudab elektrilised kütted loodussõbralikumaks ning odavamaks.
 8. Trackly  asukohatuvastamise lahendus inimeste ja objektide jälgimiseks siseruumides.
 9. Zwerteg  võimaldab haljastustöödel umbrohust vabaneda ilma kemikaalideta, vältides rasket ning aeganõudvat käsitsirohimist.
 10. Wisemile – sõidujagamise platvorm ettevõtetele, kelle töötajad saavad seeläbi igapäevaselt omavahel mugavalt ja turvaliselt sõite jagada ning säästa transpordikulusid ja aega.

Loe pikemalt

 

Prototroni rahastus valiti välja Tallinna taotlusvooru 20 paremat meeskonda

Prototroni Tallinna vooru TOP20.png

20 parima hulka valitud meeskonnad tähestikulises järjekorras on:

 1. Barking pesulatele – mobiilimakseplatvorm selve- ja automaatpesulatele. Tülika tasumisprotsessi asemel saab maksta 2-3 klikiga nii krediitkaardi kui m-maksega.
 2. Bikeep elektriratastele – turvalised rattaparklad koos laadimisjaamadega elektrijalgratastele.
 3. Buildilator – ehitusportaal, mis aitab kodu rajajal hinnata erinevate varjantide rajamis- ja püsikulusid ning selle alusel tellida ehitusprojekt. Kliendi valikuid saavad portaalis täiendada ehitajad, arhitektid jne. Samuti on pangal võimalus seda hinnata.
 4. House Creatomus – lahendus, mis aitab Tallinna paneelelamute elanikel võrrelda erinevaid tüüplahendusi oma korteri renoveerimiseks, tellides vajalikud tooted ning materjalid.
 5. Keeltekursuste iseteeninduskeskkond – keskkond keeltekursuse loomiseks, koos näidislausetega ja grammatika kohta käiva infoga. Keskkond kasutab hetkel arendamisel olevat kõnesünsteesitehnoloogiat ja alustab eesti keele õpetamisest.
 6. Kineetiliselt targad teed – modulaarsed targad teed, millesse on sisseehitatud rõhusensorid, LED-tuled, kineetilise energia generaatorid, mis paigutatakse kõige koormatumatesse ristmikutesse.
 7. Laser-rohija – võimaldab haljastustöödel umbrohust vabaneda ilma kemikaalideta, vältides rasket ning aeganõudvat käsitsirohimist.
 8. Limelight VR – virtuaalreaalsuse põhinev tarkvaraprogramm, mille abil leevendatakse kasutaja esinemisärevust virtuaalmaailmas esinemisolukordade harjutamisega.
 9. Rääkiv bussipeatus – häälkäsklusel põhinev bussipeatus lihtsutamaks eelkõige vaegnägijate, eakamate ja laste ühistranspordiga liikumist.
 10. SecondPilot – automaattüür ja nutirakendus purjejahtide juhtimiseks telefoni, tahvelarvuti või nutikellaga.
 11. SmartVent – lokaalne ventilatsioonilahendus, mis kontrollib pidevalt ruumiõhu kvaliteeti ja vajadusel korrigeerib vastavalt parameetritele.
 12. sOlo –  tark termostaat põrandakütetele, mis muudab elektrilised kütted loodussõbralikumaks ning odavamaks.
 13. Parkfinder – automaatsel pildituvastusel põhinev vaba parkimiskoha leidmise rakendus.
 14. Playground IPS  – asukohatuvastamise lahendus inimeste ja objektide jälgimiseks siseruumides.
 15. Puidugrill – keskkonnasõbralik grillimisalus linnainimestele.
 16. SuperSchool.me – nutiseadmetes kasutatav mängustatud õpperakendus, mis loob väärtust nii eelkooliealistele lastele kui ka nende vanematele.
 17. Elleday – Tallinna personaliseeritud reisijuht kruiisituristidele.
 18. Quips – teenuste leidmist lihtsustav teenus linnaelanikele.
 19. VR Quiz - viib muuseumi külastajad näituse teemaga haakuvasse virtuaalmaailma, et muuta muuseumikülastus uudseks kogemuseks.
 20. Wisemile – sõidujagamise platvorm ettevõtetele, kelle töötajad saavad seeläbi igapäevaselt omavahel mugavalt ja turvaliselt sõite jagada ning säästa transpordikulusid ja aega.

Loe pikemalt

 

 

Prototroni Tallinna voor.png

Prototroni lisavoor kogub vaid Tallinnas rakendatavaid ideid

Nutikate ideede rahastamiseks loodud Prototron kuulutas välja lisataotlusvooru vaid Tallinnas rakendatavate ideede toetamiseks. Pealinna elu mugavamaks ja lihtsamaks muutvate ideede elluviimiseks läheb jagamisele üle 20 000 euro. Taotluste esitamise tähtaeg on 10. juuni 2016.

Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluse arendamise osakonna juhataja Jaanus Mutli sõnul on linnad kogu maailmas olnud majanduse arengumootoriks ja innovatsiooni kasvukeskkonnaks. „Pealinnana soovime igati kaasa aidata uuenduslike ideede ja ambitsioonikate ettevõtete tekkele ning kasvule, mis muudavad linnakeskkonda kaasaegsemaks ning ka teistele regioonidele eeskujuks“, ütles Mutli.

Prototroni tegevjuht Siim Lepisk märkis, et iga uue rahastaja lisandumine on järjekordne võimalus ettevõtlikele inimestele oma ideede realiseerimiseks. „Testides oma ideed Tallinnas saab teada, kas sellel oleks potentsiaali ka mujal. Kui sellega kaasneb järjekordne edukas ettevõte ja teadmine, et tehakse midagi kodulinna hüvanguks, on kasu mitmekordne,“ tõdes Lepisk.

Prototroni nn Tallinna taotlusvooru on oodatud ambitsioonikad ideed, mille prototüübiga saab parandada või lahendada kitsaskohti Tallinnas ning hiljem mujal. Näiteks ühistranspordilahendused, liikluskorralduse juhtimissüsteemid või parkimisega seotud ideed; hoonete energiasääst ja nutikad projekteerimislahendused; e-teenused või kaasava elukeskkonnaga seotud ideed.

Sarnaselt Prototroni taotlusvoorudega, läbivad kõik esitatud taotlused eelhindamise, sel korral on eelhindajate seas ka Tallinna linna eksperdid. Seejärel valitakse 20 paremat, kes saavad võimaluse kohtuda mentoritega ning 10 meeskonda pääsevad oma ideed kaitsma Prototroni ekspertkogu ette.
Taotlusi saab esitada www.prototron.ee kuni 10.06.2016.

2012. aastal Swedbanki, Tallinna Teaduspargi Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud rahastu Prototron eesmärgiks on toetada alustavaid ettevõtjaid ja leiutajaid rahaliselt esimese töötava tootenäidise ehk prototüübi väljatöötamisel. Hiljem on liitunud oma valdkonna ehk energeetikaga seotud ideede toetajana Utilitas, keskkonnatehnoloogiate toetajana Keskkonnaministeerium, advokaadibüroo Hedman Partners pakub meeskondadele õigusabiteenuseid ning Tenfold Ventures turundusabi.
Prototroni rahastule on senistes taotlusvoorudes esitatud enam kui 1300 nutika idee, kokku on rahastatud 35 meeskonda 380 000 euro ulatuses.

Tutvu tingimustega

ESITA TAOTLUS

Lisainfo:

Siim Lepisk
Prototron rahastu juht
siim@prototron.ee
+372 555 99766
S/T/L: @siimlepisk

www.prototron.ee 

 Prototron auhinna võitjad Tallinna Innovatsioonipäeval 2016.jpg

Pildil: Prototroni kevadise vooru rahastuse saajad Tallinna Innovatsioonipäeval 21.04.2016

 

Teisipäeval, 4. oktoobril toimunud Ettevõtluspäeval kuulutati välja Prototroni Tallinna-põhise vooru võitjad, kokku läks kolme meeskonna vahel jagamisele üle 20 000 euro. Tallinna erivooru said kandideerida ambitsioonikad ideed, mis muudavad pealinna elu paremaks ja lihtsamaks.

Tallinna voorus hindas Prototroni ekspertkogu rahastuse vääriliseks järgmised ideed:

  *   meeskonna Bikeep (toetus 6000€) nutikad rattaparklad, mis võimaldavad turvalist ja lihtsat lukustamist ning elektrirataste laadimist jõuavad lähiajal Kiievi ja San Francisco kõrval ka Tallinna;

  *   solO Thermostat (toetus 4460€) on unistus kõikidele elektriküttega majapidamistele, sest tark termostaat suudab jälgida hinnamuutusi elektriturul ja teeb seeläbi elektriga kütmise loodussõbralikumaks ning odavamaks;

  *   meeskond Creatomus (toetus 10 000€) pakub valmislahenduse Tallinna korrusmajadele, mis on oma aja ära elanud ja vajavad renoveerimist. Digitaalne ehitustoodete ja materjalide turg kasutab 3D tehnoloogiat ja aitab näiteks korteriühistutel planeerida renoveerimistöid.

Tallinna Linnavolikogu innovatsioonikomisjoni esimehe Andres Kollisti sõnul on Tallinn olnud alati innovatsioonile ja uuenduslikele ideedele avatud. „Linnaelanike ja külaliste elu mugavamaks ning lihtsamaks muutvate nutikate ideede leidmiseks otsustasime teha koostööd Eesti ühe edukama stardirahastuga Prototron. Tallinna voorus rahastatavad kolm parimat ideed on innovaatilised ja suure potentsiaaliga, mis muudavad juba lähitulevikus elu linnas kindlasti inimsõbralikumaks,“ ütles Kollist ja lisas, et parimate valimisel pandi rõhku sellele, et lahendused oleksid suunatud võimalikult suurele tarbijaskonnale.

“Jalgratast peamise liikumisvahendina kasutavate inimeste hulk Tallinnas järjest kasvab ja rataste turvaline hoiustamine on igale rattaomanikule võtmetähtsusega. Oma elukeskkonna parendamine ja remontimine muutub 3D tehnoloogia abil kindlasti kordades lihtsamaks ja me teame, et paljud eelkõige magalapiirkondade korrusmajad vajavad renoveerimist. Kokkuhoid

elektrienergialt - paljude perede eelarvele peaks targa termostaadi kasutamine positiivset mõju avaldama. IT-arendused on toredad, aga vahel on vaja ka konkreetseid tooteid ja asju, ilma milleta me oma elu ette ei kujuta. Võidutööd ongi just sellised,” selgitas Kollist, miks just need ideed valituks osutusid.

Tallinna taotlusvooru esitatud 114 ideed näitasid, et pealinnas elab väga palju aktiivseid ja teotahtelisi inimesi, kellel on soov pealinna eluolu ja linnakeskkonda paremaks muuta. „Lihtsad, kuid nutikad lahendused erinevatele probleemidele aitavadki meie igapäevaelu paremaks muuta. Mul on väga hea meel, et Tallinna-põhises voorus laekus nii palju häid ideid ja loodan, et see on innustuseks nii linnadele, suurematele piirkondadele ja väiksematele kogukondadele, samuti üksikisikutele. Ootame kõiki inimesi sõltumata elukohast oma ideedega välja tulema. Uus Prototroni taotlusvoor on käimas ja lõpeb 15. oktoobril,“ lisas Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova.

2012. aastal Swedbanki, Teaduspargi Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud Prototron on tänaseks rahastanud 38 idee prototüüpimist kogusummas 400 000 eurot. Mitmetest on välja kasvanud rahvusvaheliselt tuntud edulood nagu Lingvist, Flydog, coModule, GlobalReader ja Sprayprinter. Rahastajatena on liitunud Keskkonnaministeerium, Tallinna linn, Utilitas ja Hedman Partners.

Taotlusi järgmisesse vooru saab esitada 15. oktoobrini: www.prototron.ee

Lisainfo: Jana Pavlenkova, Prototroni tegevjuht, e-post jana@prototron.ee

Viimati muudetud: 06.12.2017