Tallinn messil MIPIM 2018

Mipim 2018 logo.png

Tallinna linn osales 13.-16.03.2018 Prantsusmaal Cannes`is toimuval kinnisvarainvesteeringute ja – turunduse messil MIPIM 2018. MIPIM on üks juhtivamaid rahvusvahelisi erialamesse, mis tänavu tõi kokku üle 26 000 kinnisvara, arhitektuuri ja kohaturunduse asjatundja, nende seas 5 400 investorit kokku rohkem kui sajast riigist üle maailma. Kõige rohkem ettevõtteid osales Inglismaalt, Prantsusmaalt ja Saksamaalt.

Tallinn on messil osalenud koos ettevõtjatega kaheksal järjestikusel aastal perioodil 2011-2018 eesmärgiga suurendada Tallinna ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna rahvusvahelist tuntust ning toetada Eesti ettevõtjaid rahvusvahelistumisel ja investeeringute kaasamisel.

IMG_7950_ Tallinna linna esindajate kohtumine messi mipim stendil.jpg  Esplani kohtumine Tallinna stendil messil mipim 2018.JPG   

Tallinna stend messil mipim 2018 on külaliste vastuvõtmiseks valmis.jpg    IMG_7915_Aivar Riisalu Tallinna stendil.JPG

Kinnisvaramessi raames toimunud FDI auhinnatseremoonial tunnustati taas Tallinna ärisõbralikkust.

Financial Timesi väljaantava ajakirja FDI Magazine auhind.jpg      DSC_1730_ Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu FDI auhinnaga messil mipim 2018.JPG

Financial Timesi poolt väljaantava ajakirja fDi Magazine edetabelis "Tuleviku Euroopa linnad ja regioonid 2018/19" on Tallinn Euroopa keskmise suurusega linnade seas ärisõbralikkuse kategoorias seitsmendal kohal.

Käesoleva aasta edetabelis tõusis Tallinna puhul esile eelkõige linna investeerimiskeskkonna ärisõbralikkus, mille puhul hinnatakse muuhulgas investeeringute mahtu, äritegevuse lihtsust, välisinvesteeringute tulemusena loodud töökohtade arvu, kõrgtehnoloogiliste ja teaduspõhiste ettevõtete hulka ja maksukeskkonda.

fDi edetabeleid koostatakse iga kahe aasta tagant viies põhikategoorias, võttes arvesse ligi 90 erinevat statistilist näitajat. Võrreldakse enam kui 300 linna ja 150 regiooni näitajaid. Tallinn on varasemalt leidnud äramärkimist erinevates kategooriates nii aastatel 2012, 2014 ja 2016.

Auhinda vastu võtmas käinud Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on igasugune tunnustus linnale tähelepanuväärne. „Kõrge koht edetabelis ei ole küll omaette eesmärk, kuid annab olulise sõnumi ettevõtjatele ja investoritele linna maine ja majanduskeskkonna kohta“, sõnas abilinnapea.

Messi raames toimus ka kinnine poliitikute ümarlaud teemal "Inimkesksed linnad", mille käigus arutleti mitmetel linnade arenguga seotud küsimustel, sealhulgas:

* erineval viisil kogutavate andmete rohkus ja oskamatus neid täies mahus linna arenguks ära kasutada;
* nutikate lahenduste kasutamine inimese elukvaliteedi parandamiseks;
* valede linnaplaneerimise otsuste mõju inimeste närvisüsteemile.

Tallinna esindas ümarlaual Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

 DSC_1740 Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu intervjuu Emerging Europele messil mipim 2018.JPG     Riia_Vilniuse ja Tallinna abilinnapea kohtumine messil mipim 2018.JPG

Lisaks Tallinna linnale osalesid 2018. a. kaaseksponendina Tallinna/Eesti ühisstendil:

Lumi Capital
Tallinna sadam
Eesti Arhitektuurikeskus
EstateGuru
Endover KVB
Northern Horizon Capital

Lumi Capital messil mipim 2018.JPG     Tallinna sadama esindajad ja EstateGuru messil mipim 2018.JPG

Varasemalt on Tallinna/Eesti ühisstendi osalejate seas olnud lisaks kinnisvaraarendajatele ka arhitektuuri- ning advokaadibüroosid, tööstusparkide kui ka ehitussektori esindajaid.

Tallinna ühisstendi külalistel oli võimalus osaleda loosis, mille auhinnapaketid panid välja Nordica ja unikaalne lugude hotell Solo Sokos Hotel Estoria.

Unikaalse lugude hotelli Solo Sokos Hotel Estoria ööbimise kahele võitsid Marco Mibelli Itaaliast ja Milan Mandic` Horvaatiast.

DSC_1767 Estoria majutuse voitja Marco Mibelli Mec Real Estate CEO and founder.JPG     IMG_8205 Estoria ööbimise voitja Milan Mandic Smart Immobilien Invest CEOr.jpg

Nordica lennupiletid võitsid Kevin J.Brennan New Yorkist ja Courtney Robinson Inglismaalt:

 IMG_8071_Nordica lennupiletite loosivõitja Kevin J.Brennan HSBC Bank USAst.jpg     IMG_8117_Nordica lennupiletite loosivoitja  Courtney Robinson Inglismaalt.jpg

Palju õnne võitjatele ja suur tänu Nordicale ja Solo Sokos Hotel Estoriale auhindade eest!

Viimati muudetud: 21.03.2018