Tallinna Ettevõtlusameti KUTSELABOR noorte infomessil Teeviit 2015

 KOOSTÖÖPARTNERID        KORRALDAJALE          ARHIIV

4.-5. detsembril 2015 toimub Eesti Näituste messikeskuses noorte infomess Teeviit.

Teeviit pakub hulgaliselt võimalusi ja inspiratsiooni, et noor leiaks enda jaoks selle kõige õigema tee, selle miski, mille poole püüelda ja millele pole ehk veel kunagi mõelnudki. Teeviit püüab anda vastused küsimustele, mis on juba pikalt kuklas küpsenud ja millele vanemad vastuseid ootavad, et tulevikuplaanid võtaksid selgema suuna, kuhu sammuda oma haridus- ja eluteel. Teeviit on Algus, imelise teekonna esimene samm!

Messilt leiab mitmekülgset teavet õppimisvõimaluste, koolituse, täiend- ja ümberõppe võimaluste, karjääriplaneerimise, vaba aja veetmise, metoodiliste materjalide, tööhõive ja kõige muu kohta, mis puudutab tulevase elu planeerimist. Infomessi „Teeviit 2014“ külastas kahe päeva jooksul kokku 8000 noort.   

Tallinna Ettevõtlusamet osaleb messil eriprojektiga „Ettevõtlusameti Kutselabor“, kus noortel on võimalus katsetada erinevate ametite tööülesandeid, et seeläbi parem ülevaade saada õige elukutsevaliku langetamiseks.

DSC_0155.JPG   DSC_0171.JPG  

Kutselabor hõlmab tervet Eesti Näituste messikeskuse B-halli I korrust, kuhu luuakse reaalsusele sarnane keskkond erinevate valdkondade tutvustamiseks, näiteks toimiv minikauplus, autoremonditöökoda, infotehnoloogia nutilabor, fotosalong, käsitöökoda, teaduslabor, disainisalong jpm, kus spetsialisti juhendamisel saab proovida valdkondades kasutatavaid seadmeid ja tehnilisi vahendeid.

Autoremonditöökojas proovitakse reaalselt kätt nii keevitamises kui auto värvimises, kaupluses tutvutakse kõikide seal kasutatavate seadmetega, teaduslaboris viiakse läbi keemilisi katseid ja uuritakse aju, sepikojas tehakse sepatööd ja nutilaboris vaadatakse üle kaasaegsed tehnoloogialeiutised.

DSC_0054.JPG   DSC_0255.jpg    

Kutselaboris on esindatud järgmised valdkonnad: infotehnloogia, disain, kaubandus, maksundus ja toll, käsitöö, aiandus, fotograafia, teadus, tööstus ja tootmine ning ettevõtlus.

Erinevaid valdkondi ühendab halli keskel asuv lava, kus kogu messi vältel toimuvad erialasid tutvustavad etteasted. Põnevust pakub näiteks vanglateenistuse relvastatud üksuse demonstratiivesinemine, teenistus- ja narkokoerte etteasted, põnevaid võistlused, mängud ja palju muud. Meelelahutuse valdkonda tutvustab lähemalt Karl-Erik Taukar, kes astub 4. detsembril kell 14 üles ka koos bändiga. Ka Artjom Savitski esitleb oma värskeimat repertuaari 5. detsembril kell 11.30 ning räägib lähemalt IT valdkonna erialale õppima siirdumisest. Kutselabori lavaprogrammi juhib raadiost Star-FM tuntud saatejuht Marko Lõhmus. Vaata ka LAVAPROGRAMM 

Ettevõtlusameti Kutselaboris tutvustatakse noortele erialasid koostöös ettevõtjate, erialaliitude, vastavat eriala õpetavate koolide ja teiste koostööpartneritega. Kaasa löövad ka ettevõtluskonkursi Ajujaht ja õpilasfirmade tugiorganisatsiooni Junior Achievement Eesti esindajad, et nakatada noori ettevõtluspisikuga.

Enne oluliste otsuste langetamist peab kindlasti järgi proovima, kas soovitud valdkonna töö sisu ikka vastab ootustele, selleks Ettevõtlusameti Kutselabor just loodud ongi. Tule ja katseta kõik järgi, siis on otsustamine lihtsam. 

 

DSC_0315.jpg   Band.jpg

 

 

Meeldivate kohtumisteni,

 

Kätlin Viksne

Kutselabori projektijuht

Tallinna Ettevõtlusamet

5309 3039

 

 

Viimati muudetud: 02.12.2015