Technopolis Ülemiste

Ülemiste City – Tark Linn

Ülemiste City on Tallinna lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud tänapäevane linnaosa, kus tegutseb suur hulk innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärk on arendada 36 hektaril laiuv Tark Linn Baltimaade suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks.

Tehnopol_1.jpgLinnaku arendamine sai alguse 2005. aastal. Nüüdseks on siin välja töötatud hästi toimiv majandusstruktuur. 2016. aasta alguseks oli välja ehitatud u 100 000 m² tänapäevast büroopinda, peale selle on Ülemiste Citys veel u 120 000 m² tööstus- ja laopinda. Linnakus tegutseb ligikaudu 300 ettevõtet, kus on endale töökoha leidnud 7000 töötajat.

Ülemiste City eelis on hea asukoht: linnak paikneb Tallinnasse suubuvate suurte magistraalide Tartu maantee ja Peterburi maantee vahetus läheduses, 700 m kaugusel Tallinna lennujaamast, 300 m kaugusel Ülemiste rongipeatusest ning vaid kümneminutilise autosõidu kaugusel Tallinna kesklinnast. Paljudest Tallinna linnaosadest pääseb Ülemiste Citysse ühistranspordiga.

Linnakule lisavad väärtust Kalli-Kalli Lasteaed, Euroopa Kool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, toitlustuskohad, hambaravikabinet, rattaparkla, park ja lähedal asuvad suured kaubanduskeskused. Autoparklad mahutavad kokku ligi 2000 sõiduautot. 2015. aastal valmis linnaku esimene parkimismaja, mis mahutab 261 sõiduautot.

Ülemiste City on loomingulisust ja impulsiivsust soodustav, ainulaadne ning inspireeriv keskkond. Eesti teadusajaloo auks saavad kõik sinna linnakusse rajatud uued või renoveeritavad hooned nime meie teaduse suurkujude järgi: Ülemiste Citys on näiteks Ludvig Puusepa, Walter Zappi, Ragnar Nurkse, Ustus Aguri, Artur Lindi, Johannes Käisi, Karl Papello, Boris Tamme, Ernst Julius Öpiku ja Bernhard Schmidti nimelised hooned.

Kolmandikku linnakust arendab Technopolis Ülemiste, millest 51% kuulub ärikinnisvara ja tugiteenuseid pakkuvale Soome börsifirmale Technopolis Plc. Kaht kolmandikku linnakust arendab Mainor Ülemiste.

Linnaku kõige tuntumad ettevõtted on

Lisainfo: www.ulemistecity.ee

f_KK2_5886.jpg

Viimati muudetud: 25.10.2016