Technopolis Ülemiste

Ülemiste City – Tark Linn

Ülemiste City on Baltimaade suurim ja kõige kiiremini arenev ärilinnak, mis asub kompaktselt 36 hektari suurusel maa-alal Tallinna lennujaama kõrval. Soodne asukoht ning targa linna kontseptsioonist lähtuv linnakuarendus on kasvatanud Ülemiste City büroopinna 100 000 m2 suuruseks ja seal tegutseb juba üle 300 eduka ettevõtte rohkem kui 8000 töötajaga.

Tehnopol_1.jpg

Ülemiste City on ajaloolisele tööstuspiirkonnale andnud uue elu ja hingamise. Endisaegse rasketööstuse on välja vahetanud moodsad büroopinnad ning neid üheks tervikuks siduvad rohealad ja pargid, mis loovad inspireeriva keskkonna kõigile siin tegutsevatele ettevõtetele.

Linnaku ettevõtetele ja töötajatele pakutavad teenused aitavad kaasa igapäevatoimetuste sujumisele. Linnakus asuvad muu hulgas basseiniga spordiklubi, toidupood, restoranid, lasteaed, kool, ettevõtluskõrgkool, hambaravikabinet, eraarstikeskus ja riiete keemiline puhastus. Ülemiste Citysse on koondunud inspireerivad inimesed. Mõnus keskkond ja huvitavad üritused teevad siin omavahelise suhtlemise lihtsaks. Ettevõtted saavad tutvustada oma teenuseid, korraldada kohtumisi ja ühisüritusi ning luua uusi edasiviivaid kontakte.

Eesti teadusajaloo auks saavad kõik Ülemiste Citysse rajatud uued või renoveeritavad hooned nime meie teaduse suurkujude järgi: Ülemiste Citys on näiteks Ludvig Puusepa, Walter Zappi, Ragnar Nurkse, Ustus Aguri, Artur Lindi, Johannes Käisi, Karl Papello, Boris Tamme, Ernst Julius Öpiku, Bernhard Schmidti ja Alexandre Liwentaali nimelised hooned.

Linnakusse toovad linnaliinibussid nr 7, 15, 45, 49 ja 65 ning tramm nr 4.

Kolmandikku linnakust arendab Technopolis Ülemiste AS, millest 51% kuulub ärikinnisvara ja tugiteenuseid pakkuvale Soome börsifirmale Technopolis Plc. Kaht kolmandikku linnakust arendab Mainor Ülemiste AS.

Linnaku kõige tuntumad ettevõtted on

Lisainfo: www.ulemistecity.ee.

f_KK2_5886.jpg

Viimati muudetud: 22.10.2018