Toetuse taotlemine
Toetuse taotlus tuleb esitada Tallinna Projekti- ja tegevustoetuste infosüsteemi iseteeninduskeskkonna (TTR) kaudu.
NB! Iseteeninduskeskkonda peale ID-kaardiga sisselogimist palun valige ülemiselt menüüribalt "Tegevustoetused" (mitte "Projektitoetused").
Toetust saab taotleda Eesti äriregistris Tallinna aadressile registreeritud äriühing, kes vastab järgmistele olulisematele tingimustele:
- tegutsenud vähemalt ühe majandusaasta ja esitanud vähemalt ühe majandusaasta aruande
- täistööajaga töötajate arv on viimase majandusaasta aruande põhjal vähemalt üks
- puuduvad maksuvõlad, sh kohalike maksude võlgnevused
Toetust antakse järgmistes Eesti kõrgharidusstandardi ja kutseharidusstandardi alusel kehtestatud õppevaldkondades õppivate praktikantide juhendamiseks:
- loodusteadused, matemaatika ja statistika (kõik õppesuunad ja õppekavad)
- informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiad (kõik õppesuunad ja õppekavad)
- tehnika, tootmine ja ehitus (kõik õppesuunad ja õppekavad)
- humanitaaria ja kunstid (ainult kunstide õppesuund)
Õpitavate erialade jaotus õppesuundade ja õppekavade lõikes asub Eesti hariduse Infosüsteemi õppekavade registris https://enda.ehis.ee/avalik/avalik/oppekava/OppekavaOtsi.faces
Toetust antakse praktikajuhendajale õppepraktika toimumise ajal praktikandi juhendamisega seotud lisatöö tasustamiseks 4 eurot ühe juhendamistunni kohta, sh kõik töötasult makstavad ja kinnipeetavad maksud ja maksed.
Õppepraktika mahu ja toetuse summa arvestamisel lähtutakse õppepraktika lepingus kokku lepitud õppepraktika mahust tundides.
Toetuse piirmäär ühe taotleja kohta kalendriaastas on 3000 eurot.
Toetust antakse abikõlblike kulude katmiseks 100% ulatuses abikõlblikest kuludest.
Taotlusega koos tuleb esitada järgmised kohustuslikud lisadokumendid:
- Õppeasutuse ja taotleja vahel sõlmitud õppepraktika leping või muu samaväärne dokument (n: õppeasutuse kirjalik kinnituskiri), mis sisaldab vähemalt järgmist teavet: andmed õppepraktika kohta, andmed õppepraktika juhendaja ja praktikandi kohta, õppepraktika perioodi algus- ja lõppkuupäev, juhendamistundide arv astronoomilistes tundides
- Õppepraktika kava
- Õppepraktika juhendaja pädevust tõendavad dokumendid (CV ja võimalusel diplomid, litsentsid jm)
NB: Õppepraktika juhendaja peab olema vähemalt 3-aastase erialase töökogemusega või vastava kvalifikatsiooniga spetsialist, kellel on sõlmitud toetuse taotlejaga täistööajaga tööleping.
NB: Taotlus peab olema esitatud vähemalt 1 päev enne õppepraktika algust ettevõttes. Hiljem esitatud taotlused jäetakse läbi vaatamata.
Õppepraktika toimumise aeg ettevõttes peab kindlasti jääma ajavahemikku, mis on õppeasutuse ja toetuse taotleja vahel õppepraktika lepingus õppepraktika perioodina kokku lepitud.