iduEDU expo osalejad

Festivali expo-ala asub Tallinna Reaalkoolis ja Tallinna Keskraamatukogus. 

 

Droon.ee, Meridein tutvustab Reaalkooli võimlas õppetöös kasutatavaid droone. Saab proovida ka lennutamist.

    

Foxcademy peab end parimaks keskkonnaks matemaatika, keemia ja füüsika õppimiseks ja tahab oma võimalusi jagada ka teistega.

    

Eesti Tervishoiu Muuseum kutsub kõiki suuri ja väikeseid uudistama plastinaate, viiakse läbi mõõtmiseid ning tutvustatakse muud põnevat. Tervishoiu teemade kõrval on oluline ka keskkonnahoid.

NB! See näitus on Kesklinna Põhikooli saalis

  

Eesti Loodusmuuseum tutvustab iduEDU õppimise festivalil oma virtuaalreaalsuse filme, mis viivad rännakule sadade miljonite aastate tagusesse aega ja tutvustavad meie geoloogilist ajalugu ning aitavad mõista viljastumise keerulist protsessi ühe Lõuna-Eestis elava koprapaari näitel. Lisaks tutvustatakse loodusmuuseumi nutikat maastikumängu, mis põhineb mobiilirakendusel, viies loodusteemade õppimise laste ja noorte enda nutiseadmetesse.
NB! See näitus on Kesklinna Põhikooli saalis

  

Vaatepiir pakub täispuhutavas planetaariumis ehk sfäärilises kinoteatris üldhariduslikke programme lastele. Nende eesmärgiks on astronoomia ja teiste loodusteaduste populariseerimine. Sfääriline kuppel hõlmab täielikult inimese vaatevälja, millest tekib vaatajatel unikaalne „sukeldumise“ efekt ja mis garanteerib kütkestava etenduse. Üldharivaid programme pakutakse täiesti uues, värvikas ja köitvas vormis. Sfääriline kino 3D formaadis kaotab piirid. Filme saab vaadata eesti, vene, inglise, läti ja leedu keeles. Mobiilne planetaarium muudab õppeprotsessi huvitavamaks ja kvaliteetsemaks. Vaatepiir korraldab ka sfäärilise kino väljasõite koolidesse ja lasteaedadesse.   

  

TalTech Mektory Tehnoloogiakool näitab uudseid droonilahendusi ning seda, kuidas näevad asjad välja hüperspektraal-kaameraga. Festo automaatika stendi baasil saab kogeda, millist infot on võimalik saada meid ümbritseva kohta eri lainepikkusega valguse puhul ning mis võiks sellest kasu olle robootikas ning tööstuses tulevikus. Lisaks näidatakse mõne tööstusliku roboti juhtimist.  

   

Eesti Teadushuvihariduse Liit tutvustab keskkonda www.huviring.ee, kus on koos loodus-, teadus- ja tehnoloogia huviringid.

  

ELIIS (e-lasteaed) on infosüsteem, mis pakub lasteaedadele innovaatilisi ning digitaalseid lahendusi õppetöö mugavamaks korraldamiseks.

  

Nutigeen on huvikool, kes teeb programmeerimise ja robootika huviringe nii eesti kui vene keeles.

  

KNM Eesti tutvustab oma 3D hologrammi seadet, millega on hea luua hologramme nii haridusasutuste kui ka firmade tarbeks. Hologrammi loomisega saavad hakkama ka asutused ise, 3D hologrammi loomine vastava tarkvara abil on lihtne ja võtab vähe aega. Enama arvu seadmete abil saab luua ka inimeste täispikkuses hologramme

  

Valge Klaar tutvustab Apple usimaid mudeleid, sh iMac Pro, Macbook Pro, apple TV ja ekraan ning muidugi ka iPad.

  

Keskkonna Investeeringute Keskus KIK tutvustab äsja avanenud konkurssi Negavatt mini, kuhu oodatakse algklasside ja noorem apõhikooli üpilastelt keskkonnaoiu teemalisi videolugusid.

Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab robootikahuviline, haridusasutus või huviring. Tootevalikus on olemas kõik erinevatest tehnikakomponentidest kuni valmisrobotiteni.

  

ByteLife Systems'i põhiliseks tegevusvaldkonnaks on ärikriitilistel infosüsteemidel põhinevate platvormide ehitamine, disainimine ja turvamine. Viimaste aastate jooksul on fookuses muuta koostöötamine lihtsamaks ja kiiremaks. Jätkatakse ka inimeste harimist küberkeskkonnas valitsevate ohtude eest.

   

Eesti Teadusagentuur tutvustab karjäärivõimalusi LTTs, koolide-ettevõtete koostöö, teadus- ja tehnoloogiapakt.

   

Datel on üks vanimaid IT-ettevõtteid Eestis ning üks väheseid suuri IT ettevõtteid, mis põhineb Eesti erakapitalil. Neil on tugev kompetents nii riistvara, tarkvara kui esitlustehnika vallas. Pakutakse terviklahendusi, klient saab lahendused kõikidele oma vajadustele alates riistvara ostust kuni tarkvara majutuseni. Igapäevaselt panustatakse sellesse, et lastel ja noortel oleks võimalik õppida kaasaegses keskkonnas - esitlus- ja arvutitehnikaga on sisustatud mitmeid klassi- ja koosolekuruume.

  

Hoopy (nutitelefoni ja tahvelarvuti rakendus (äpp), mis hoiab nutiseadmes mängimist ja õppimist tasakaalus) 

  

Startup Alfa on uus huviringide juhendajate programm, kus ühendatakse robootika ja ettevõtlikkus. 

   

Kirjastus Maurus 

 

     

Viimati muudetud: 19.10.2018