Kaasava eelarve tutvustus 

Mis on Tallinna kaasav eelarve? 

Kaasav eelarve tähendab seda, et kõik Tallinna elanikud saavad esitada oma kogukonnale meelepäraseid ideid, mida linna raha eest võiks rajada. Arvestada tuleb, et kaasava eelarve raha saab kasutada üksnes avaliku kasutuse ja vaba juurdepääsuga objektide jaoks. 

Esitatud ideede teostatavust hindab ekspertkomisjon ning sõelale jäänud ideed liiguvad edasi tutvustamisele, arutamisele ja seejärel rahvahääletusele. 

Igas linnaosas saab aastas ellu viia ühe, kaasava eelarve tingimustele vastava projekti, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja mis on saanud hääletusel kõige enam hääli. 

Sel aastal on rahva poolt valitavate ideed elluviimiseks eraldatud eelarve suuruseks 1 miljon eurot. Ideede esitamine 2022. aasta eelarvesse kestis 3. septembrist 1. oktoobrini 2021.

Kaasava eelarve täpsemat tutvustust saad lugeda SIIT.


Tallinna II kaasava eelarve võiduideed on selgunud! Vaata lähemalt leheküljelt "Tulemused 2021/2022"

  • Haabersti linnaosa enim hääli saanud idee Haabersti2 „Rannatualetid ja välidušid Kakumäe randa - nägus, mugav ja keskkonnasõbralik lahendus", 356 häält.
  • Kesklinna linnaosa enim hääli saanud idee Kesklinn1 „Rohkem puid kesklinna", 706 häält.
  • Kristiine linnaosa enim hääli saanud idee Kristiine8 „Kolm tipptasemel välijõulinnakut Kristiinesse", 208 häält.
  • Lasnamäe linnaosa enim hääli saanud idee Lasnamäe76 „Avalikud tualetid parkides", 389 häält.
  • Mustamäe linnaosa enim hääli saanud idee Mustamäe8 „Välijõusaal Sütiste metsa", 488 häält.
  • Nõmme linnaosa enim hääli saanud idee Nõmme10 „Nõmme suusahüppetorni K50 hüppemäe visioon", 352 häält. Realiseerimisele läheb ka teiseks jäänud idee Nõmme 23 "Rattamajad ja -parklad Nõmme ühissõidukipeatustesse", 248 häält.
  • Pirita linnaosa enim hääli saanud idee Pirita18 „Pirita Majandusgümnaasiumi õuealale mitmekesise koolipargi rajamine", 268 häält.
  • Põhja-Tallinna linnaosa enim hääli saanud idee Põhja-Tallinn40 „Jaapanipärane minimets Põhja-Tallinnasse", 525 häält.