Haabersti kaasava eelarve ideed

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2021. aastal on ette nähtud Haaberstis 96 120 eurot. Ekspertkomisjoni otsusega pääseb Haabersti linnaosas hääletusele 12 ideed.

Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Hääletusele pääsenud ideed on toodud tähestikulises järjekorras.

Interaktiivne mänguväljak ja pumptrack (Haabersti02)

 


Haabersti, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Haabersti kioskalajaamade välimuse muutmine (Haabersti01)

Nõukogu ajast on jäänud Haabersti elumajade piirkonda palju vanu kioskalajaamu. Paljudes rekonstrueeritud kioskalajaamas on vahetatud vanad trafod, madal- ja keskpinge jaotusseadmed ning nende asemel paigaldatud uued. See tähendab, et kvaliteetse elektrivarustuse täitmiseks alajaamas on vahetatud kõik tähtsamad komponendid, aga alajaamade vanad seinad on jäänud samaks. Alajaamade välisseina võiksid olla moodsamad, värvikamad ning lõbusamad. Projekti realiseerimine võiks osaliselt lahendada ka graffiti probleeme. Kahjuks mõni kord grafitid ei ole väga tsensuursed ega ilusad.  Antud projekt muudab Haabersti linnaosa elukeskkonna värvikamaks, huvitavamaks ning peaks olema väärtuslik igale Haabersti linnaosa elanikule. Vaata täpsemaid asukohti siit!

Asukoht: Õismäe siseringil paiknevad kioskalajaamad
Idee esitaja: Jekaterina Trofimova

Kood hääletamisel -> Haabersti01


Haabersti, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Interaktiivne mänguväljak ja pumptrack (Haabersti02)

Eemärgiks oleks luua interaktiivne mänguväljak lastele ja vanematele, kus lapsed aktiivselt liikudes arendaksid nelja olulist arengutegurit:  tugevus, ruumitunnetus, rütmitunnetus ja tasakaal. Sealjuures oleks pumptrack tõukerattaga sõitjatele, mis sobiks natukene teismelistele ja mudilastele.  Interaktiivse mänguväljakuga aitaks lapsi rohkem õue värske õhukätte tuua ja liikuma panna. Interaktiivne mänguväljak annaks tegevust nii pisikestele kui ka mudilastele. 

Asukoht: Kakumäe rand
Idee esitaja: Kristi Opikova

Kood hääletaamisel -> Haabersti02


Haabersti, turvalisusTurvalisuse idee 150

Kiirust näitavad kaamerad Kakumäe teele (Haabersti03)

Kakumäe randa viival teelõigul on suvisel ajal palju kiiruseületamisi. Eriti just "Tallekese ja Pullikese" ümbruses. Tekitatakse nii ohtlikke olukordi kui ka  mürareostustust, mida saaks vältida kiirust näitavate tabloodega (ka naerunäod või kurb smail). Kiirusekaameraid/piirandu meeldetuletus tahvleid võib lisada ka teistesse asukohtadesse.

Asukoht: Kakumäe tee sirge osas Tallekes ja Pullikese piirkonnas
Idee esitaja: Kristjan Kukk

Kood hääletaamisel  -> Haabersti03


Haabersti, muuMuu idee 150 px

Merirahu piirkonna kallasraja korrastamine (Haabersti04)

Ettepaneku sisuks on korrastada 2021. aastal Maa-ametiga kooskõlastatult reformimata maaüksustel paiknevat poriseks ja künklikuks muutunud kallasrada pikkusega 1500 m siluda sinna graniitkivi sõelmete (0-4 mm) puistamisega 1,5 m laiuselt. Puiste paksus pärast tihendamist jääb ca 5-10 cm, et oluliselt parandada raja avalikku kasutust jooksjate, ratturite ja jalutajate poolt. Lions klubi Tallinn Rocca al Mare toetab ja korraldab klubi vabatahtlike töö kallasraja korrastamisel ning vajadusel ka omafinantseeringuks piirkonna elanike sihtotstarbelise annetuste kogumise. 

Asukoht: Merirahu jahisadama 1 ja Merirahu jahisadama 3 maaüksustel
Idee esitaja: Peeter Kiilaspää, Lions klubi Tallinn Rocca al Mare president

Kood hääletamisel -> Haabersti04


Haabersti, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Mustjõe laste- ja noorte mänguväljak (Haabersti05)

Luua Haaberstisse Mustjõele laste mänguväljak. Kuna piirkonnas kasvad elanike arv kiiresti, siis oleks lastel vaja oma kohta, kus mängida. Kahjuks ei ole Mustjõe kandis ühtegi ala selleks veel loodud. 

Asukoht: Mustjõe külaplats Tarna ja Kõrgepinge tänava nurgal
Idee esitaja: Aleksei Grigorjuk

Kood hääletamisel -> Haabersti05


Haabersti, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Rattamajade pilootprojekt Haaberstis (Haabersti06)

Paneelmajade korterid on väikesed, majad on liftita. Kuidas vedada rattaid nt 5 korrusele? Kus hoiustada ratast, mis on määrdunud rehvidega? Rattamajade pilootprojekt tähendaks seda, et rattahoidlad ei oleks seotud kindla korteriühistuga, vaid oleksid mingil viisil avalikult kasutatavad. Linn saaks testida ühe linnaosa peal, kudias majade haldamine toimiks. Seda projekti saaks teostada linnamaal ehitades rattamaju ja võibolla ka rattahoolduspukke kortermajadega elamupiirkondadesse. Rattamajades võiksid olla valvega ning sisse saamine käiks isikustatud vahendiga, nagu näiteks isikustatud roheline kaart. Natuke inspiratsiooni:   https://bikeep.com/et/tooted/rattamaja/   https://bikeep.com/et/rattahooldustooted/   http://rattanagi.ee/rattamajad.html   https://www.hakude.ee/exo-ja-form-rattamajad/

Asukoht: linnaosa ülene
Idee esitaja: Ühendatud idee: Liisa Reitel, Iko-Eerik Uustalu

Kood hääletamisel -> Haabersti06


Haabersti, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Rulapark Kakumäele (Haabersti07)

Betoonist rulapark teismelistele ja noortele, mis on ilmastiku ja kulumiskindel.Pean väga oluliseks, et teismelised saaks oma vaba aega veeta värskes õhus ja aktiivselt, eriti silmas pidades tänast päeva, kus nad veedavad liiga palju aega ekraani ees, kas õppides või mängides. Rulapark annab suurepärase võimaluse lastel õues mõtestatud tegevust leida.

Asukoht: Kakumäe rand
Idee esitaja: Janika Verzun

Kood hääletamisel -> Haabersti07


Haabersti, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Sild vaatega Kopli lahele (Haabersti08)

Kopli lahe ääres, Kakumäe roheala piirkonnas, Ujuki tänava otsas asuva kallasraja mugavaks läbimiseks on vaja korralikku silda, mis oleksid rajatava kergliiklustee loogiliseks lõpetuseks. Praegune puidust sild on ohtlik, lagunenud auklikuks. Uus sild aitaks jõuda ohutult vaatega mere äärde. Kasulik kõigile tervisesportlastele, rajal lastega jalutajatele, loodushuvilistele linnakodanikele ning sadama poolt tulijatele.

Asukoht: Landi 21a
Idee esitaja: Tiina Jõgeda MTÜ Kakumäe Rahva Selts ja MTÜ Rand IV nimel

Kood hääletamisel -> Haabersti08


Haabersti, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Tallinna Loomaaia loomade skulptuuri paigaldamine (Haabersti09)

See sümbol tuletab meelde ja tähistab Tallinna loomaaia asukohta. Ehitis asub loomaaia sissepääsu juures  Paldiski maantee rohealal. Tegemist on skulptuuriga, mis esindab Tallinna loomaaeda. Selle projekti peamine ülesanne on juhtida tähelepanu ja tekitada huvi meie linna elanikes ning turistides loomaaia külastamisel. Keevitatud poltidega konstruktsioon 3x3x5 meetrit kujutab loomade ja lindude trafarettpilti kahel tasapinnal. Tasapinnad on üksteisega risti, moodustades stabiilsust tagava ristühenduse. Tasapindade materjaliks on 10 mm paksune metallleht. Struktuur on tumedat värvi, ning elektriline valgustus on kavandatud konstruktsiooni neljale küljele. Vaata skulptuuri kohta lisaks: pilt 1, pilt 2

Asukoht: Paldiski mnt 137
Idee esitaja: Slava Drezner

Hääleta selle idee poolt -> Haabersti09


Haabersti, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Välisvalgustus Väike-Õismäe mänguväljakutele (Haabersti10)

Ettepaneku eesmärk on lahendada Väike-Õismäe ringil asuvate kortermajade vaheliste mänguväljakute välisvalgustus. Praegu kogunevad lastega kortermajade elanikud pimedal ajal Väike-Õismäel nende mänguväljakute juurde, kus on valgustus olemas. Neid on aga ringi peal 2, millest üks kuulub Tallinna Õismäe Vene Lütseumi juurde, teine on nn. Õismäe lasteplats, Karikakra lasteaia kõrval. Kui saaksime ka teistele mänguväljakutele välisvalgustuse, saaksime inimesi rohkem hajutada, lisaks tagaks kasutatavuse võimalikkuse ka teistel mänguväljakutel.

Asukoht: Õismäe tee 54 a mänguväljak, Õismäe tee 74a
Idee esitaja: Anne-May Nagel

Kood hääletamisel -> Haabersti10


Haabersti, muuMuu idee 150 px

Õismäe muusikaaed (Haabersti11)

Loome uue võimaluse vabas õhus tegelemiseks, mis ühendab füüsilise ja vaimse tegevuse. Paigaldame ilmastiku- ja vandaalikindlat muusikariistad erinevatele haljasaladele, et moodustada muusikaline teekond Tallinna linnas, millest igaüks saaks osa võtta. Arendame edasi ideed: "Igale lapsele oma pill" ja aitame puuetega inimestel ja eakatel leida meeldivat tegevust vabas õhus. Me usume, et muusikal on tervendav mõju ja see lähendab inimesi ning tasandab vanuse-, rassi-, religiooni- ja kultuurierinevusi.

Asukoht: Rocca al Mare promenaad
Idee esitaja: Valeria Saber

Kood hääletamisel -> Haabersti11


Haabersti, sportSpordi idee 150 px

Õismäe raba terviseraja jõulinnak (Haabersti12)

Loome Õismäe raba terviserajale jõulinnaku, kus treeningseadmetel on samasugused tehnoloogilised lahendused nagu siseruumides asuvatel jõusaaliseadmetel ning võimalus reguleerida raskusi. Loome raja kasutajatele suurepärased ja mitmekülgsed sportimistingimused ja toome tänu sellele rohkem inimesi aastaringselt värske õhu kätte trenni tegema. Hetkel on rajal ainult Eesti Terviserajad SA poolt paigaldatud venitussein ja rohkem jõuseadmed pole. Õismäe raba terviseraja olemasolevasse Jõulinnakusse paigaldatakse "street workout" treeningkompleks, 3 Omnigim seadet: 1 kükipink (Seadmel on võimalik lisaks kükkidele sooritada veel õlatõsteid rinnalt või pea tagant seisvas asendis, säärevenitust.), rinnaltsurumispink (Seadmel on võimalik peale rinnaltsurumise sooritada harjutusi ( maas seistes) trapetsile. Jalanõudeta pingil seistes saab sooritada jõutõsteid.), kerepink.

Asukoht: Vabaõhumuuseumi tee 63, Vana-Rannamõisa tee pool
Idee esitaja: Alo Lõoke

Kood hääletamisel -> Haabersti12 


Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Teised linnaosad:  Kesklinn   Kristiine  Lasnamäe  Mustamäe   Nõmme   Pirita   Põhja-Tallinn

Tagasi avalehele

Viimati muudetud: 19.01.2021