Kaasava eelarve hääletamine

Tallinna II kaasava eelarve hääletus kestis 29. novembrist 12. detsembrini 2021. 

Ideedega tutvumiseks vali linnaosa:

Haabersti  Kesklinn  Kristiine  Lasnamäe

Mustamäe  Nõmme  Pirita  Põhja-Tallinn


Kes saab hääletada?

Kaasava eelarve ideede hääletusel saab osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn. Iga hääletusel osaleja saab hääletada kuni kahe endale meelepärase idee poolt oma elukohajärgses linnaosas.

Kuidas saab hääletada?

Hääletamine avatakse esimesel hääletuspäeval ning toimub digitaalselt keskkonna taotlen.tallinn.ee vahendusel, kuhu tuleb enne sisse logida riigi autentimisteenuse TARA abil. Hääletaja saab end autentida nii ID-kaardi, mobiil-ID, smart-ID kui ka välisriigi kasutajana.

Paberil hääletamiseks on võimalik külastada Tallinna Linnakantselei teenindusbürood (Vabaduse väljak 7) või vastava linnaosa valitsuse esindust.

Eelnev protsess

Pärast ideede esitamise lõppu vaatas ekspertkomisjon üle kõigi linnaosade esitatud ideed, et hinnata nende teostatavust. Ideid analüüsiti nii ajalisest, rahalisest, tehnilisest kui ka õiguslikust aspektist, samuti hinnati nende vastavust baasnõuetele.

Komisjonil oli õigus analüüsi ja hindamise käigus sarnaseid ideid omavahel liita ja täiendada. Samuti oli komisjonil õigus jätta avalikust hääletusest kõrvale ideed, mis ei ole kaasava eelarve projekti raames teostatavad. Täpsemad kriteeriumid leiad Tallinna Linnavolikogu määrusest „Tallinna linna kaasava eelarve menetlemise kord“. 

Ekspertkomisjoni otsusega pääses hääletusele kokku 135, millest hääletuse ajaks ühendati veel mõned ideed, seega on hääletusel 132 eraldiseisvat ideed. Haaberstis 20 ideed, Kesklinnas 26 ideed, Kristiines 14 ideed, Lasnamäel 15 ideed, Mustamäel 14 ideed, Nõmmel 14 ideed, Pirital 18 ideed ning Põhja-Tallinnas 11 ideed.

  • Komisjoni I protokoll - hääletusele pääsenud ideed
  • Komisjoni II protokoll - hääletusest kõrvale jäänud ideed
Viimati muudetud: 13.12.2021