Energiapäeva 2013 uudised

Raepress

3. oktoober 2013

Tallinna Energiapäev rõhutab säästlikku majapidamist

Laupäeval,  12. oktoobril, kella 12-15 Järve Keskuses toimuva Energiapäeva kavas on temaatilised töötoad, energiasäästu lahenduste mess, laste joonistuste näitus ja meelelahutusprogramm, mille eesmärk on juhtida linlaste tähelepanu säästlikule majapidamisele ja arendab keskkonnateadlikkust.  

Keskkonnavaldkonda kureeriva abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul tutvustatakse Energiapäeval võimalusi, kuidas vähendada majapidamiskulusid säästlikku ja keskkonnahoidlikku eluviisi järgides. „Tänapäevaste energiasüsteemide kasutusevõtule lisaks saab energia kokkuhoiuks  ise palju ära teha,“ ütles Sarapuu. „Energiasääst majapidamises ei sõltu ainuüksi fassaadi või katuse soojustamisest, vaid ka meie igapäevasest käitumisest.“

Vajaliku info saab Energiapäeva külastaja säästva käitumise ja keskkonnateadmiste töötubadest Järve Keskuse fuajees ning temaatilistest töötubadest neljas kaupluses. Nii suurtele kui ka väikestele pakuvad huvi harivad ja efektsed Energiateatri etendused. Samas fuajees pannakse üles Nõmme lasteaedade laste joonistuste näitus, mille läbivaks leitmotiiviks on „Keskkonnasäästlik eluviis“. Kõik huvilised on oodatud näitust vaatama, et näha, kuidas läbi laste silmade näeb välja keskkonnasäästlik eluviis.

Järve Keskuse parklas avab uksed Energiatelk, kus toimub energiasäästu lahenduste mess. Üle 20 eksponenti näitavad praktilisi lahendusi, mida saab rakendada majapidamistes, vähendades oma energiakulu. Oma stendidega on väljas firmad, mis pakuvad hübriid- ja elektriautosid, maa-, gaasi- ja päiksekütet, toimub korstnapühkijate ja pottsepa töö näitamine ning palju muud huvitavat. Mitmeid teenuseid saab messil osta soodsamate erihindadega. Energiapäeva osalejate vahel loositakse hulgaliselt auhindu. Peaauhinnaks on elektritõukeratas.

Tallinna Energiapäev toimub kolmandat aastat järjest. Sel aastal on selle korraldajaks Tallinna Energiaagentuur koostöös Tallinna Keskkonnaameti ja MTÜ-ga Ökokratt.

Täpsem teave ürituse kohta on avaldatud veebilehel: http://www.tallinn.ee/energiapaev-2013

Raepress

20.09.2013

Tallinna energiapäeval toimub laste joonistuste näitus Järve Keskuses

Tallinna linn korraldab 12. oktoobril Nõmmel Järve Keskuses kolmandat aastat järjest energiapäeva, mille  eesmärgiks on teadvustada inimestele energia säästmise tähtsust ja samas anda teavet energia säästmise võimalustest kodus.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu peab väga oluliseks energiapäeva eesmärgiks kõigi inimeste keskkonnateadlikkuse suurendamist elamisväärse elukeskkonna säilitamise nimel. „Inimeste käitumisharjumuste muutumine on pikaajaline protsess ja peab algama juba lasteaiast“, märkis Sarapuu. „Säästlik energiatarbimine aitab meil kõigil vähendada kodukulusid, ent veelgi olulisem on, et sellega jätame võimaluse kasutada energiat ka meie järeltulijatel.“ 

Selleks, et juba lapsed mõtleksid keskkonna säästmisele ja äratamaks nende huvi energia säästmise vastu, tegi linn ettepaneku Nõmme 15-le lasteaiale osaleda energiapäeval joonistusnäitusega. Kõik lasteaiad nõustusid joonistusnäitusel osalema. Joonistusnäituse läbivaks leitmotiiviks on: „Keskkonnasäästlik eluviis“. See haarab lisaks otsesele energia säästmisele kodus ka asjade taaskasutamist, mis on tegelikult ka energia säästmine – asjade valmistamiseks kulub energiat ja seda kulub palju. Laste joonistused pannakse välja energiapäeva raames 12. oktoobril Järve keskuses. Kõik huvilised on oodatud näitust vaatama, et näha, kuidas näeb välja läbi laste silmade keskkonnasäästlik eluviis.

Energiapäeval toimub lisaks joonistusnäitusele veel mitmeid lastele huvipakkuvaid ettevõtmisi, näiteks energiateater. Energiapäev on kogu pere päev, sest samas toimuvad energia säästmisega seotud huvipakkuvad üritused ka lastevanematele.

Täpsem teave ürituse kohta avaldatakse veebilehel: http://www.tallinn.ee/energiapaev-2013

Viimati muudetud: 04.10.2013