Teadlikkuse tõstmine

TEADLIKKUSE TÕSTMINE

Arvestades teema uudsust panustatakse linlaste üldist teadlikkuse parandamisse, et suurendada arusaama linnaaianduse tähendusest ja kasust nii linnale kui ka kodanikele. Tegevuste hulka kuulub:

 1. Ühise suhtlusplatvormi loomine
  Huviliste võrgustiku kasvatamiseks on loodud mitteformaalne eesti- ja venekeelne Facebooki-grupp „Söödav linn TLN / Съедобный город ТЛН“. Sellega saab liituda igaüks, kes soovib jagada häid näiteid, saada innustust ja suhelda teiste linnaaiandushuvilistega.
  31693232_1514701031990398_8202633390642429952_o.jpg
 2. Eesti ja välismaa kogemuse ja praktikate jagamine

  Linnaaianduse kohta võib leida väga erinevat kirjandust. Huvilistel on võimalik pöörduda projektijuhi poole, et tutvuda ja laenutada nii laste kui ka täiskasvanute jaoks sobivat õppematerjali valikuga eesti, vene ja inglise keeles. Vaata nimekirja siit.

 3. Avatud seminaride, töötubade, loengute ja õppevisiitide korraldamine

  29.11.2018 toimus esimene avatud linnaaiandushuviliste kohtumine, kus oma kogemust jagasid kogukonnaaia eestvedajad Tallinnast (MTÜ Lasnaidee) ja Tartust (liikumine Elav Tartu). Tallinna Ülikool, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, endine Põhjala tehas ja vabaühendused (MTÜ Kalamaja Linnaaianduse Selts, MTÜ Rabarber) tutvustasid oma plaane ja uusi ideid. Vaata sündmust Facebook-is.

  16.02.2019 toimus avatud seminar Aiandusteraapia teemal, kus räägiti (linna)aedade füüsilistest, psühholoogilistest ja sotsiaalsetest kasust ning tarbetaimede omadustest ja mõjust inimese tervisele. Oma kogemust jagasid Kaie Eha (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, botaanik, lae alla ettekanne) ja Tiina Marjapuu (Botaanikaaia aednikud). Vaata sündmust Facebook-ist.

  13.04.2019 toimus praktiline töötuba "Seemnete külvamise ABC", kus räägiti seemnete külvamisest ja ettekasvatamisest. Juhendas Lylian Meister Hiiumaa Ametikoolist. Ettekanded on kättesaadavad siitVaata sündmust Facebook-ist.


  Järgmiste seminari kohta saab infot Facebook lehelt "Tallinna linnakeskkond" ja Tallinna kodulehelt.

Viimati muudetud: 14.08.2019