Rannad Tallinnas

rand 4.jpgAvalikud supluskohad on need ranna alad, kus teostatakse suplusvee seiret, mis on varustatud riietuskabiinide, tualettide ja prügikastidega ning mida hooldatakse ja korrastatakse pidevalt. Avalikus supluskohas on olemas info supluskoha, suplusvee kvaliteedi ja supluskoha valdaja kohta. Samuti ka õhu ja vee temperatuurid ning UV intensiivsus.

Tallinnas on kokku 5 avalikku supluskohta, millest kahele on omistatud rahvusvaheliselt tuntud ökomärgis Sinilipp.

  • Pirita rand asub Tallinnas Pirita linnaosas. Tegemist on 2,45 km pikkuse liivarannaga, kus on valvega ujumisala ja rannaliste vee kvaliteedist ning ujumise riskidest teavitamiseks on kasutusel signaallipud ning infotahvlid. Rannas on väga hea suplusvee kvaliteet ja rannale on omistatud Sinilipp. Ranna valdaja on Pirita linnaosa valitsus.

Pirita kaitsealused objektid ja puhkealad   ENG   RUS

Pirita ranna suplusvee profiil

  • Pikakari rand asub Tallinnas Põhja-Tallinna linnaosas Paljassaare poolsaarel Katariina kai kõrval. Tegemist on 250 m pikkuse liivarannaga, kus vesi läheb kiiresti sügavaks. Rannas osutatakse rannapäästeteenust ning olemas on infotahvlid nõutava infoga. Suplusvee kvaliteet rannas on väga hea ja rannale on omistatud Sinilipp. Ranna valdaja on Põhja-Tallinna linnaosa valitsus.

Pikakari kaitsealused objektid ja puhkealad   ENG   RUS

Pikakari ranna suplusvee profiil

  • Pelguranna/Stroomi rand asub Tallinnas Põhja-Tallinna linnaosas Kopli lahe kaldal. Tegemist on 1,45 km pikkuse liivarannaga, kus vesi läheb aeglaselt sügavaks. Rannas on rannavalve, infotahvlid, riietuskabiinid ja tualetid. Suplusvee kvaliteet on rannas pigem halb. Ranna valdaja on Põhja-Tallinna linnaosa valitsus.

Pelgurand kaitsealused objektid ja puhkealad   ENG   RUS

  • Kakumäe rand asub Tallinnas Haabersti linnaosas Kakumäe lahe kaldal. Tegemist on 500 m pikkuse liivarannaga, kus vesi läheb aeglaselt sügavaks. Rannas on rannavalve, infotahvlid, riietuskabiinid ja tualetid. Suplusvee kvaliteet rannas on hea. Ranna valdaja on Haabersti linnaosa valitsus.
  • Harku järve rand asub Tallinnas Haabersti linnaosas Harku järve kaldal. Tegemist on 400 m pikkuse liivarannaga. Suplusvee kvaliteet on hea. Ranna valdaja on Haabersti linnaosa valitsus.

 Sinilipp.jpgSinilipu programm on rahvusvahelise valitsusvälise mittetulundusliku organisatsiooni FEE (Rahvusvaheline Keskkonnahariduse Fond) poolt koordineeritav supelrandadele ja väikesadamatele mõeldud programm. See sai alguse 1985. aastal Prantsusmaal. Programm on olnud kogu Euroopas kasutusel alates aastast 1987 ja väljaspool euroopat alates 2001, kui sellega liitus Lõuna-Aafrika. Tänaseks on Sinilipp muutunud tõeliselt globaalseks programmiks, milles osaleb aina suurem hulk riike. Ökomärgis „Sinilipp“ heisatakse rohkem kui 4000 supelranda ja väiksesse sadamasse üle maailma 49 riigis. Eestis taastati võimalus taotleda sinilippu 2014. aastal Tallinna linna ja Eestimaa Looduskaitse Seltsi (ELKS) koostöö raames. Tallinnas on Sinilipp Pirita ja Pikakari rannal. Rohkem infot.

Sinilipu randadel toimuvate keskkonnahariduslike üritustega saab tutvuda SIIN.

Jooksvaid suplusvee proovide tulemusi kõikide Tallinna randade koha näed Terviseameti kodulehel.

Rohkem infot suplusveele esitatavate nõuete kohta leid Terviseameti kodulehelt.

Voldik "Lõbusad rannamängud"

Viimati muudetud: 10.10.2018