Probleemtoodete jäätmed

Probleemtooted on: 

NB! Probleemtooteid keelatud panna segaolmejäätmete mahutisse ehk probleemtooted tuleb koguda muudest jäätmetest eraldi!


Patareid ja akud

Jäätmeseadusest tulenevalt on patareide tootjad kohustatud kasutatud patareid tasuta tagasi võtma müügikohtade kaudu, varustades turustajat kogumiseks vajaliku kogumismahutiga. Sellest lähtuvalt  peavad kõik patareide müügikohad (kauplused, kioskid jne) tasuta tagasi võtma kasutatud patareid sõltumata sellest, kas ostetakse uusi patareisid või mitte. Vastav teave peab olema müügikohas nähtaval kohal. Kasutuskõlbmatuks muutunud patareisid võetakse tasuta vastu ka jäätmejaamades


Elektri- ja elektroonikaseadmed ja nende osad

Elektri- ja elektroonikaseadmete (EES) maaletoojatel ja tootjatel on kohustus tasuta tagasi võtta kodumajapidamistes tekkinud vana kasutatud kodutehnika.

Kui füüsiline isik soovib osta kauplusest elektri- ja elektroonikaseadme (nt televiisor, külmkapp, raadio vms) on kauplus kohustatud vana samalaadse seadme vastu võtma (ehk 1:1 tagasi võtma).  Kauplus ei tohi keelduda uue seadme ostmisel vana samalaadse seadme vastu võtmisest! Juhul kui uue seadme ostmisel vana seadet kohe kaasas ei ole, võib kauplus keelduda selle vastu võtmisest hiljem.

Väikeseid elektroonikaseadmeid (küljepikkus kuni 25 cm) peavad kõik enam kui 400 m² suurused poed, kes müüvad mistahes elektroonikaseadmeid, tasuta vastu võtma isegi siis kui uut asemele ei osteta.

Elektri- ja elektroonikaseadmete kogumispunktide asukohad:

  • Tallinna jäätmejaamad
  • väikeelektroonika kogumispunktid Lasnamäe, Mustika ja Sikupilli Prismade juures (saab viia vaid väikseid elektroonikaseadmeid!).
  • Eesti Elektri- ja Elektroonikaseadmete Ringlus MTÜ (EES-Ringlus) korraldatava kampaania korras saab väikest kodutehnikat, patareisid ja akusid, lambipirne üle anda ka suuremates poekettides asuvatesse kogumiskastidesse (Prisma, K-Rauta, Bauhof, Euronics, eLux, Kodumasinad, Maksimarket, Expert). Täpsem informatsioon on leitav: http://eesringlus.ee/kummitab/  

NB! Tagastatavad elektroonika seadmed peavad olema komplektsed (kõik olulised osad on alles: nt kompressorid, trumlid jms. Voolujuhtmed, nupud, puldid jms ei kuulu oluliste osade hulka). Mittekomplektseid elektroonikajäätmeid  võetakse vastu ainult tasu eest.

Kodutehnika kogumist Eestis korraldavad Eesti Elektri- ja Elektroonikaseadmete Ringlus MTÜ (tel 648 4335) ja MTÜ Eesti Elektroonikaromu (tel 633 9244).

Raskete esemete (külmkapp, pesumasin, elektripliit jne) transportimiseks võid kasutada näiteks firma Kolatakso tasulist teenust.


Vanarehvid

Vanarehvid saab üle anda tootja ja tootjavastutusorganisatsiooni määratud kogumiskohtajäätmejaama, uue rehvi ostmise korral turustaja müügikohta või rehviettevõtjale. Jäätmejaamades võetakse elanikelt korraga tasuta vastu kuni 8 velgedeta sõiduauto rehvi. 

Teenuse kirjeldus: ohtlike jäätmete ja taaskasutatavate jäätmete kogumine

Viimati muudetud: 28.08.2021