Koplifest 2020 programm Põhjala Tehases - peaala

Köielkõndija Jaan Roose avab närvekõditava etteastega Koplifesti

Laupäeval, 29. augustil kell 12 avab slackliner Jaan Roose Põhjala tehase katustel põneva vaatemänguga Koplifesti, mille muusikaprogramm keskendub seekord kaasaegsele pärimusmuusikale.

* Muusikaprogramm

Koplifest 2020 muusikaprogramm (välilava Põhjala tehase hoovis):

13.00 - Black Bread Gone Mad

14.00 - Etnosfäär

15.00 - MandoTrio

16.00 - EiK bändiga

17.00 - Nagy Bögö

18.00 - Meisterjaan x Manna

* Maitseelamused põnevatelt tänavatoidu pakkujatelt

* Näitus "Ida ots(as)?"

Grupinäitus “Ida ots(as)?” vaatab värske pilguga üle ja küsib, millised on ida-eurooplaste identiteediga seonduvad sotsiaalpsühholoogilised kogemused. Kaheksa eesti eri põlvkonna kunstnikku esitlevad oma töid erinevates meediumites, luues sel keerulisel teemal võimaluse avatud aruteluks.

Küsime: mida tähendab olla riik, mis geograafiliselt paikneb ja mida määratletakse Põhja- ja Ida-Euroopana? Kuidas kujundavad Eesti identiteeti sisemised ja välised ootused? Millal suudame vastata Lääne-Euroopa majanduslikele, sotsiaalsetele arengustandarditele või on meil tahtejõudu ja südikust leida oma tee?

Kopli kui endine tööstuspiirkond mängib näituse asukohana tervikus märkimisväärset rolli. Rajoon on praegu üks kiiremini muutuvaid Tallinna linnaosi, olles ajalooliselt väga mitmekihiline ja enda identiteedi otsinguil.

* Koplit tutvustav näitus "Kopli pärlid"

Kopli poolsaare arhitektuuripärle kajastav pop-up näitus loob võluva pildi nii kajastades olemasolevaid, teostamata jäänud, aga ka juba igaviku teed kadunud hooneid, rajatisi ja keskkondi.

* Eesti Kunstiakadeemia keraamikanäitus "Lävel"

EKA keraamika tudengite näitusel „Lävel“ avavad oma isiklikke uksi külastajatele kuus kunstnikku, andes edasi oma interpretatsiooni lävest skulptuuride näol. Lävi võib olla nii piir, mida on võimalik ületada, kui ka protsess, metamorfoos, kus saavad kokku minevik, olevik ja tulevik. Milliste uste eest end leiame, kuhu suundume, on meie valikute küsimus.poolsaare arhitektuuripärle kajastav pop-up näitus loob võluva pildi nii kajastades olemasolevaid, teostamata jäänud, aga ka juba igaviku teed kadunud hooneid, rajatisi ja keskkondi.

Koplifest2020_FB.jpg

 

Viimati muudetud: 26.08.2020