Vabatahtlik Tallinna Kristiine Lasteaias

SANA Erasmus+.jpg

Eelmisel õppeaastal otsustasime kirjutada projekti Euroopa Solidaarsuskorpuse  programmi, mille raames on võimalik pakkuda Eoroopa noortele vabatahtlikku teenistust meie lasteaias. Projekt sai kinnituse ning saime jätkata vabatahtliku otsingutega. Tegime koostööd koordineeriva organisatsiooniga EstYes,  kes saatis meile erinevaid taotlusi noorte poolt, et leida meile see õige. Meile parimaks osutus Amelie Moraweitz (edaspidi Ami), kes tuleb Austriast. Ta on kevadel värskelt kooli lõpetanud 18-aastane noor. Meile jäi ta silma oma aktiivsusega ja eelneva kogemusega laagrikasvatajana. Lisaks oli tema armas soov näha vaid rõõmu laste silmades.

Ami on seniks meie lasteaias end mõnusalt sisse seadnud. Tema “kodurühmaks” on Naksitrallid, kuid aeg-ajalt liitub ta ka teiste rühmadega. Lühikese ajaga oleme õppinud, et Ami on väga südamlik, õpihimuline, vastutustundlik ja innukas. Järgnevalt on Ami lühidalt endast kirjutanud (tõlge all):

My first month in Kristiine Kindergarten

 

My name is Ami and I have been a volunteer in Kristiine Kindergarten for around a month now. I already had some experience since I am a youth group leader in Vienna, my hometown, but I never had the chance to see, how it is to work with children on a daily base. Therefor I am really grateful for the opportunity of working in a kindergarten and being part of children’s (social) education instead of only their free time. I love to prepare some lessons for and to share parts of my culture with them. It is always great to see, how much they enjoy new games. All the activities and events brought a lot of joy to me and I am excited for the next months. I am looking forward to learning even more and hopefully also teach or share some information.

Let’s hope for many awesome memories, that we can look back to with a smile on our face!

 

Minu esimene kuu Kristiine Lasteaias

Minu nimi on Ami ja olen nüüd umbes kuu aega olnud vabatahtlik Kristiine Lasteaias. Mul oli juba kogemusi, kuna olen oma kodulinnas Viinis noortegrupi juht, kuid mul polnud kunagi võimalust näha, kuidas on lastega igapäevaselt töötada. Seetõttu olen tõesti tänulik võimaluse eest töötada lasteaias ja olla osa laste (sotsiaalsest) haridusest, mitte ainult nende vabastajast. Mulle meeldib valmistada ette mõningaid õppetegevusi ja jagada nendega oma kultuuri. Alati on tore näha, kui palju nad uutest mängudest rõõmu tunnevad. Kõik tegevused ja üritused pakkusid mulle palju rõõmu ja olen põnevil järgmisteks kuudeks. Ootan veel rohkem õppimist ja loodetavasti saan veel lisaks õpetada või jagada oma teadmisi.

Loodame paljudele ägedatele mälestustele, millele saame naeratus näol tagasi vaadata!

 

Viimati muudetud: 09.11.2020