Koolidele ja peredele

 
Nõmme raamatukogu, Raudtee 68

18.- 26.09 Otsimismäng lastele. Leia raamatukokku peidetud sõnad, mis on eesti keelde jõudnud teiste rahvaste keeltest. Kirjuta leitud sõnad ristsõnasse õigesse kohta. Lahenduseks saad üht kindlat liiki raamatud. Mäng toimub raamatukogu lahtioleku aegadel.

Kalamaja raamatukogu, Kotzebue 9
18.- 26.09 Raamatukogutund „Rootsi lastekirjanduse ja kommete tutvustamine klassidele" (1.-4. klassile). Teematunnis saab teada palju põnevaid fakte Rootsi kirjanduse ja kultuuri kohta.  Raamatukogus on lastele Rootsi lastekrimikirjandusest inspireeritud põgenemistuba, lisaks saab tutvuda Rootsi-teemalise näituse ja kirjandusega. Kokkuleppel raamatukoguga: kalamaja@tln.lib.ee ja 683 0970.

Laupäev, 18.09

Paepealse raamatukogu, Skype vahendusel (Skype kasutajanimi:  Paepealse Yritused)
11.00 Keelering Isahiir Huberti jutuhommik lastele. Loeme soome kirjaniku Aino Havukaineni koomiksit „Teedu ja Peedu raju rongisõit".

Männiku raamatukogu, Pihlaka 12
15.00 Laste lugemisklubi "Raamatukogu sõbrad" kohtumine. Räägime ja loeme lugusid eri rahvaste kommetest.

Esmaspäev, 20.09

Sõle raamatukogu, Sõle 47b
Eesti vahetusõpilase silme läbi. Petra Enzfelder Austriast räägib erinevustest ja sarnasused Eesti ja oma kodumaa vahel. Toimumise aeg kokkuleppel klassiga.

Teisipäev, 21.09

Sõle raamatukogu, Sõle 47b
10.00 Loetakse Läti muinasjuttu „Vanataadi kinnas" ja kunstnik Kertu Sillaste joonistab koos lastega sellele illustratsioone. NB! Osalemine eelregistreerimisega.

Tallinna Keskraamatukogu, Estonia pst 8
21.- 26.09 Raamatukogutund põhikooliklassidele „Soome-ugri rahvad ja kultuur – Venemaa". Raamatukogutunnis tutvustatakse erinevate heli- ja videonäidete abil Venemaal elavaid soome-ugri rahvaid ja nende kultuuri. Tund kestab 45 -60 minutit ja sobib sisu poolest põhikooli klassidele. Lisainfo ja eelregistreerimine: muusika@tln.lib.ee ja 683 0912.

21.- 26.09 Raamatukogutund põhikooliklassidele „Soome-ugri rahvad ja kultuur – Euroopa“. Raamatukogutunnis tutvustatakse erinevate heli- ja videonäidete abil Euroopas elavaid soome-ugri rahvaid ja nende kultuuri. Tund kestab 45 -60 minutit ja sobib sisu poolest põhikooli klassidele. Lisainfo ja eelregistreerimine: muusika@tln.lib.ee ja 683 0912.

Kolmapäev, 22.09

Tondi raamatukogu, Pärnu mnt 125
Lastehommik. Lastehommikul tutvustatakse Tallinnas elavate rahvaste kultuuri, kombeid ja elu. Kokkuleppel Tondi põhikooliga.

Neljapäev, 23.09

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond, Liivalaia 40
Lastehommik. MTÜ Lezgini ansambel „Lezginka” tutvustab lezgiini folkloori ja rahvatraditsioone. Larissa Ivaništševa Burjaadi kultuuriseltsist „Baikal" tutvustab burta kultuuri ja traditsioone ja viib läbi jurta meisterdamise töötoa. Toimub kokkuleppel klassiga.

Noortelõuna. Flamenco tantsu ajalugu ja tantsu õppimine. Toimub kokkuleppel klassiga.

17.30 Töötuba peredele. Töötoas meisterdatakse ise slaavi rahvanukku Obereg.

Reede, 24.09

Tallinna Keskraamatukogu, Estonia pst 8
Võrumaa kombeid ja traditsioone tutvustav üritus. Tallinna Võru Seltsi liikmed tutvustavad ajaloolist Võrumaa kultuuri ja rahvarõivaid. Lisaks esineb ansambel Liiso võrukeelsete lauludega. Toimumise kellaaeg kokkuleppel klassiga.

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond, Liivalaia 40
12.00 Vene lastejutust "Kakuke" inspireeritud nukuetendus.

Laupäev, 25.09

Paepealse raamatukogu, Skype vahendusel (Skype kasutajanimi:  Paepealse Yritused)
11.00 Keelering Isahiir Huberti jutuhommik lastele. Tutvume soome kultuuriga ja loeme soomekeelset Gert Helbemäe raamatut "Legenda Vanhasta Toomaksesta ".

Viimati muudetud: 10.09.2021