Mida tähendab sõna kodu minu jaoks?

Maailmas elab hetkeseisuga ligi 7,5 miljardit inimest. Enamikul on olemas koht, mida nad saavad nimetada koduks. Kahjuks on ka neid inimesi, kellel ei ole peavarju. Kuid usun, et ka nendel on olemas koht, mida nad saavad kutsuda koduks, olgu see kas või riik, kus ollakse sündinud. Mida saab üldse nimetada koduks? Sellele küsimusele on väga raske vastata, sest me võime seda mõista väga erinevalt. Sõna kodu saab väga laialt tõlgendada. Koduks võib pidada kohta, kus oleme sündinud või kohta, kus hetkel elame. Mõlemad need vastused on õiged, kuid mida tähendab kodu minu jaoks?

 Minu kodu ei asu mitte kusagil mujal kui meie armsas Eestis. See on koht, kus ma olen sündinud ja kogu oma senise elu elanud. Ma olen väga õnnelik, sest mul on olnud võimalus terve oma elu elada ühes kohas. Paljud peavad oma elu  jooksul mitmeid kordi kolima ja seda erinevatel põhjustel. Näiteks kolitakse suuremasse majja või siis vastupidi väiksemasse elukohta materiaalsetel põhjustel. Ma olen väga tänulik, et olen elanud ühes kohas, kus ma olen nii palju mälestusi loonud, tundnud nii kurbust kui ka rõõmu ning  ma usun, et kui oleksin pidanud siit noorelt lahkuma, igatseks ma oma esimest kodu siiani. Usun, et inimese esimene kodu, kus ta on veetnud oma lapsepõlve, jääb talle kõige kallimaks. Mul on hirm tuleviku ees, sest kunagi pean ma oma armsast kodust välja kolima ja usun, et see ei ole just kõige kergem. See koht jääb igavesti mu südamesse  ja ma ei unusta seda iial.

  Minu jaoks tähendab kodu palju enamat kui ainult maja või korter, kus elan. See on eelkõige koht, kuhu ma saan alati minna, kui mul on mõni probleem või on soov millegi eest põgeneda. Kõige olulisemaks pean kodu juures seda, et siin elavad mulle kõige olulisemad inimesed, kes annavad mulle kindlustunde ja turvalisuse. Võin pidada oma kodu kõige turvalisemaks paigaks maailmas, sest ma olen ümbritsetud positiivsusega ning mind armastavate inimestega, kes alati kaitsevad. Kodu on koht, kuhu tahan igal õhtul tagasi tulla ja peale pikka eemalolekut tekib tahtmine tagasi tulla. See ongi koduigatsus.                   

  Eesti on küll väike, kuid minu jaoks kõige kallim koht siin maailmas. Siin olen sündinud ja siin asub mu kodu. Kindlustunne, turvalisus, armastus, positiivsus - need on ainult mõningad sõnad, millega kirjeldada kodu. Kuigi me võime sõna kodu tõlgendada erinevalt, siis arvan, et kodu on asi, millel on meie kõigi jaoks südames eriline koht.     

 

Viimati muudetud: 5.06.2017