02.03.2021

Rail Baltica terminali detailplaneeringu arutelu Lasnamäe elanikega

Lasnamäe linnaosavalitsus kutsub elanikke Ülemistele rajatava Rail Baltica terminali detailplaneeringu arutelule. Arutelu toimub 10. märtsil kell 17.00 videokonverentsi formaadis.

Praeguse Ülemiste raudteepeatuse kohale kerkib uus rahvusvahelise tähtsusega ühisterminal, kus tulevikus hakkavad peatuma nii riigisisesed kui ka Rail Baltica rongid. Terminali juurde on võimalik rajada ka bussijaam. Lisaks terminali enda ehitamisele, hakkab eskiislahenduse alusel Peterburi tee ja Suur-Sõjamäe tee vahel kulgema maa-alune väljak, mis ühendab omavahel Majaka elamupiirkonna ja Ülemiste linnaku ning annab võimaluse jalakäijatel ja jalgratturitel ilma teed ületamata pääseda Ülemistelt Majaka piirkonda.

Arutelus on võimalik osaleda kolmapäeval, 10. märtsil kell 17.00 lingil http://bit.ly/aruteluRB. Virtuaalkoosolekul arutame kavandatavate uute trammiliinide trajektoori, samuti kõnni-, sõidu- ja rattateede rajamist, rohealade lahendusi ja muid elanikele muret tekitavaid küsimusi.

Detailplaneeringu eskiislahenduse koostamisel on aluseks võetud rahvusvahelise ideekonkursi võitjate - Londoni arhitektuuribüroo Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan poolt Rail Balticu terminali kohta koostatud töö Light Stream. Ülemiste terminali eskiislahendus ja seletuskiri on saadaval siin:

zha_railbalticulemisteterminal_renderbynegativ_6_lowres.jpg

zha_railbalticulemisteterminal_planbyzha_6.jpg

Uudise rubriigid: