HITSA poolt toetatud projektid

2020. aasta kevadel kirjutati projekt uute robootikavahendite ostmiseks lasteaeda. Projekt sai HITSA-lt rahastuse ning juba juuni lõpuks olid lasteaias olemas maastikurobotid ning Matalab Pro Set komplektid.Maastikuroboti juhtimine käsulauaga

Augusti lõpu infotunnis tutvusid õpetajad maastikurobotitega: vaatasid Kullatera lasteaia õpetajate poolt tehtud videotutvustust ning seejärel proovisid ise roboteid juhtida nii nuppude, käsulaudade kui ka tahvelarvutite abil. Robotid tekitasid õpetajates parasjagu põnevust ja õhinat ning loodetavasti hakkavad need varsti ka rühmasid külastama.

Järgmisena ootab ees Matalab Pro Set komplektide tutvustus.


Tänu HITSA toetusele jõudsid 2016. aasta juunikuus lasteaeda Bee-Bot robotid. Roboteid hakatakse kasutama kõikide rühmade õppetöös. Õppeaasta alguses tutvusid mesimummudega kõigepealt õpetajad.

Õpetajad tutvuvad Bee-Bot robotitega1 Õpetajad tutvuvad Bee-Bot robotitega2

07.10. 2016: Bee-Botid on jõudnud külla juba igasse rühma. Eriti agaralt kasutavad mesilasroboteid Siisikeste õpetaja Raili ja Leevikeste õpetaja Jana, kes jagavad oma vahvaid tegemisi ka Facebooki keskkonnas "Nutitund igasse kooli". Õpetajad pälvisid oma toredate tegevuste jagamise eest ka septembrikuu vaheauhinna, milleks olid Linda Liukase raamatud "Tere, Ruby! Programeerimisseiklused".

Bee-Bot_värvid

Siisikeste rühm õppimas koos Bee-Bot robotitega

Isadepäeval said isad-lapsed Bee-Bot robotite abil vanasõnu õppida. Seda vahvat tegevust on kajastatud ka 13. jaanuari 2017 "Õpetajate Lehes" .

Isadepäev 2016_Bee-Bot

Bee-Bot roboteid kasutasime ka detsembris toimunud päkapikpäeval. Rühmad pidid ühes tegevuspunktis Bee-Bot robotit kasutades  õigesti kokku panema jõululaulu salmid.

Päkapikupäev 2016_Bee-Boti jõululaulud

20. aprillil lendasid Bee-Bot robotid õue, et koos lastega osaleda tervisenädala orienteerumismängus teemal "Vesi". Lapsed said mesimummudele oma teadmisi näidata, aidates neil teha tervislikke valikuid.

DSC04437.JPG

Bee-Bot robotid osalesid 25. aprillil koos Lauliku lasteaia laste võistkonna ja õpetajate Raili Vanaveski ning Jana Küppariga Tallinna koolide ja lasteaedade robootikapäeval Tallinna Südalinna Koolis.

Robootikapäev Südalinna koolis

Viimati muudetud: 26.08.2020