Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lemmikloomade kiibistamine

Lemmikloomade kiibistamine

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi tuleb alates 1. jaanuarist 2015 lisaks koertele kiibistada ka kõik Tallinnas peetavad kassid. Lisaks tuleb kiibistatud lemmikloom registreerida Tallinna registris, mis on osa üle-eestilisest lemmikloomaregistrist

Kiibistatud ja registrisse kantud looma leidmisel tuvastab Varjupaikade MTÜ või loomakliinik lemmiklooma omaniku ja võtab temaga kohe ühendust, seega võib loom jõuda koju tagasi väga kiiresti ja oht tänaval elu kaotada on märkimisväärselt väiksem. Kui loom on registrisse kandmata, siis ei ole võimalik vaid kiibi järgi omanikku tuvastada. 

Loe kiibistamise kohta ka Eesti Loomakaitse Seltsi artiklit "10 põhjust lemmiklooma kiibistamiseks".

Kiibistada tuleb ka toas peetav kass või koer, kes käib õues vaid rihma otsas. Õue jalutama viidud koer või kass võib ootamatult end rihmast lahti tõmmata ja ära joosta, kass võib lipsata praokile jäänud koduuksest või transpordipuurist välja, kukkuda aknast või rõdult või kaduda mõnel muul viisil. 

 

kiibistama.jpgFoto: Mari Kald, Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlik

Kiibi paigaldamine on loomale valutu, kiibi number on kordumatu ja seda on ülimalt keeruline võltsida. Kiipe paigaldavad veterinaararstid. Tallinna loomakliinikute nimekirja leiab koer.ee veebilehelt.

Mikrokiibi paigaldamise eest tuleb loomaomanikul tasuda mikrokiibi maksumus ja loomaarsti visiiditasu. Kiibistamise hind jääb vahemikku 20–30 eurot. Omanikul tuleb kaasa võtta enda pass või ID-kaart (isikukood) ja looma dokumendid (tõutunnistus, pass või vaktsineerimistunnistus). 

Tallinna e-teeninduses saab omanik kanda oma looma Tallinna lemmikloomaregistrisse. Samuti saab seal kontrollida andmete õigsust, uuendada kontaktandmeid ning teatada looma surmast. Teiste omavalitsuste elanikud saavad oma lemmikloomi registreerida Lemmikloomaportaali E-teeninduse kaudu.

Viimati muudetud 22.02.2024