10.09.2021

Nikolai von Glehn 180 audioretk

Reedel, 10. septembril kell 16-18 audioretke tutvustus Glehni lossi ees pargis.

Oodatud kõik huvilised. Eriti nutimaailmas vähemkogenud audioretkele minna soovijad. Kaasa võtta laetud nutitelefon ja võimalusel kõrvaklapid. Vajalik mobiilse interneti olemasolu.  Rohkem infot telefonil 50 69 551, Liina Hendrikson

Audioretk viib Glehni lossipargi külastajad ajas rändama. 

Kust tuli Nikolai von Glehnil idee rajada Mustamäe nõlvale loss? Kus asub Rõõmuallikas, millega on seotud üks traagiline lugu?  Kuhu soovis  Glehn rajada tööliskvartali?   Kus asus Kanaküla,  kus  Tallinna looduslikult kõrgeim punkt?  Mida muud huvitavat varjab Glehni park?

Need ja paljud muudki küsimused leiavad vastuse Nikolai von Glehni 180. sünniaastapäevaks valminud audioretkel "Jalutuskäik Nikolai von Glehni radadel". 

Audioretkele saamiseks tuleb laadida oma telefoni Navicup audiogiidi rakendus ning sisestada otsingusse „Nikolai von Glehn 180“.  Seejärel saad kuulata põnevaid lugusid Glehni elust ja tegemistest.  Audioretke tekstid on sisse lugenud  humorist ja kirjanik Mart Juur ning näitleja Liia Kanemägi-JõerandVaata reklaamvideot siit

Lae rakendus alla siit  https://navicup.com/app-widget/ev1820  

Rakendus avab kaks tuuri:

„Park ja loss“ on kaardil märgitud lillade noolekestega. See rada tutvustab Nikolai von Glehniga seotud ehituspärandit ja rahvajutte, lossi ümbruses asunud tööstuse arengut ja pisut ka Nõmme ajalugu.   

„Must tuur“ on kaardil märgitud mustade noolekestega. See keskendub peamiselt Nikolai von Glehni abikaasa Caroline Henriette Marie von Glehni isikule ja varasele surmale. See rada viib külastajad ka Glehnide rahulasse ja räägib lossi hävinemise loo.  

Aplikatsiooni saab kasutada nii kodus olles kui ka rajal liikudes. Kodus olles tuleb punktid valida manuaalselt, ise Nõmmele kohale minnes hakkab mobiil vastavasse punkti jõudes vibreerima või annab heli kaudu märku, et olete õiges kohas. Selleks tuleb aga loomulikult  enne Navicupi keskkonda siseneda ja õige kaart valida.  Läbitud punkti juurde tekib väike roheline täpike. Punkte saab valida rajal olles ka manuaalselt – seega, kui olete leidnud ühe toreda pingi, kus istuda ega soovi kaugemale pargialadele liikuda, võite ka kogu tuuri nautida ühe kohal peal istudes. Siiski soovitame  parema audioretke kogemuse saamiseks pargis ringi vaadata.   

Jalutuskäigu koostamisel tugineti Nõmme ajalugu uurinud ajaloolase ja muinsuskaitsja Leho Lõhmuse materjalidele ning Voldemar Panso, Paul Rahno ja Gert Helbemäe tekstidele. Audioretke kava ja tekste aitasid kuulamiskõlbulikuks seada Tallinna Tehnikaülikooli  muuseumi juhataja Kadri Kallaste ja Nõmme linnaosavalitsuse kultuurinõunik Liina Hendrikson. Rohkem infot telefonil 50 69 551. 

Audioretke rakendus jääb avatuks sügise lõpuni, rakenduse valmimist aitasid finantseerida Nõmme Linnaosa Valitsus ja Tallinna Tehnikaülikooli muuseum.

Retke alguspunktideks võib valida Glehni lossiesise, Nikolai von Glehni monumendi või Nõmme Spordikeskuse (Külmallika tn 14).

Head avastamist! 

Retke lugusid saab kuulata ka kodust lahkumata Nõmme Muuseumi kodulehel https://www.nommemuuseum.ee/audioretk/

Uudise rubriigid: