Tule spordihommikule!

Tallinna spordihommik

NB! Registreerimine on lõppenud! kõik kohad on täis!

30. novembril kell 8–9 ja kell 12–13 toimuvad pealinna kolmes spordibaasis tasuta treeningud, mis annavad võimaluse osa saada hommikusest energialaengust parimate treenerite juhendamisel.

Alustage oma päeva energiliselt ning pange end tasuta treeningutele kirja!
Osavõtt on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine.

30.11.2018 / kl  8–9  ja kl 12–13


Treeningute kava

Tallinna spordihall (Herne 30
Kell 8–9 Hommikuvõimlemine (treener Mihhail Kõlvart)
Kell 12–13 Jooksutreening (treener Evelin Talts)

Sõle spordikeskus (Sõle 40a
Kell 8–9 Mänguline üldkehaline treening (treener Howard Frier)
Kell 8–9 Ujumine algajatele (Orca Swim Club treener Triin Rääsk)
Kell 12–13 Rühitreening (treener Signe Valgemäe)
Kell 12–13 Ujumine algajatele (Orca Swim Club treener Triin Rääsk) 

Lasnamäe kergejõustikuhall (Punane 45
Kell 8–9 Üldfüüsiline treening (treener Erki Nool)
Kell 12–13 Üldkehaline ringtreening (Nike Training Club, treenerid Maali Pruul ja Loora Salurand)

Treeningud on sobilikud kõigile – nii uutele spordihuvilistele kui ka pikaaegsetele treenijatele.*
*Treeningute ülesehituses on arvestatud enam 14+ vanuses osalistega.    

NB! Kohtade arv on piiratud!

Info vene keeles.


Igale osalejale kingituseks:
°värskendav mahedik
°kupong spordibaasis treenimiseks kuni aasta lõpuni*

*Iga spordihommikul osaleja saab kingituseks kupongi, mis annab võimaluse spordihommikul külastatud spordibaasis aasta lõpuni (kupong kehtib kuni 31.12.2018) tasuta treenida. Lasnamäe kergejõustikuhallis ja Tallinna spordihallis kehtib kupong areeni ja jõusaali külastamisel E-R kell 8-12 ja L-P kell 9-12, Sõle spordikeskuses ujula külastamisel E-L kell 7-12, P kell 9-12.


Treeningute tutvustused

Hommikuvõimlemine 

Mihhail Kõlvart

Tallinna spordihallis saavad spordihuvilised oma päeva alustada aga energilise hommikuvõimlemise saatel, mida juhendab Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. Hommikutreening sisaldab lisaks sirutustele, painutustele ja venitustele ka kogu keha ja lihasgruppe hõlmavat liikumisharjutusi ning annab terveks päevaks positiivse laengu. Treening on võitluskunstide elementidega.


Mänguline üldkehaline treening 

Howard Frier

Sõle spordikeskuses on spordisõbrad oodatud osa saama ergastavast üldkehalisest treeningust, mida viib läbi Eestis tuntud korvpallitreener Howard Frier. Treeningul õpitakse kõike, mis seotud pallimängudega: palliplatsil liikumist, palliga mängimist ja teineteise märkamist. Arendada saab käelist tegevust ning parandada füüsilist sooritust.
Howard Frier on Ameerikas sündinud ja kasvanud korvpallur, kes on korvpalli mänginud alates varasest lapsepõlvest ning armastus selle mängu vastu hoiab teda tänaseni spordimaailmas. Pärast eduka profikarjääri lõpetamist töötab Howard igapäevaselt laste ja noortega, pakkudes neile võimalust õppida tema rikkalikest kogemustest.


Üldfüüsiline treening

Lasnamäe kergejõustikuhallis toimub 30. novembril algusega kell 8 üldfüüsiline treening, mida viib läbi armastatud kergejõustiklane ja olümpiavõitja Erki Nool. Üldfüüsiline treening on kooslus soojendusest, venitusest ja erinevate lihasgruppide treenimisest. Erki Nool ise ütleb, et treeningult saab iga osaleja kaasa teadmise, kuidas ennast vormi ajada kaheruutmeetrisel pinnal, olgu selleks kodus olev vaba ruum, hotellituba või väike kontorinurk.

http://www.enkool.ee


Ujumine algajatele

Trin Sääsk

Ujumistreeningud on mõeldud vähese kogemusega või kogemusteta ujuma õppijatele. Ujumistreeningute eesmärk on ujumise põhioskuste tutvustamine, näiteks, nagu vees hingamine, hõljumine, libisemine ja sukeldumine. Kunagi pole liiga hilja õppida ujuma ja saada üle veehirmust. ujumistreeningut viib läbi Orca Swim Club treener Triin Rääsk. 

Triinu moto: “Anyone can learn how to swim!”


Üldkehaline ringtreening 

Nike Training Club treenerid  

Nike Training Club on üldkehalise treeningu stiilis rühmatreening, mis on inspireeritud spordist ja tippsportlaste poolt kasutatavatest harjutustest. Treeningut viivad läbi treenerid Maali Pruul ja Loora Salurand. Seekordne treening on jõudu ja vastupidavust arendava ringtreeningu ülesehitusega. Treeningu käigus kasutatakse erinevaid vahendeid (hantlid, sangpommid, vahurullid, matid, kummilindid, kettad, kangid jm), kuid paljud harjutused on sooritatud kasutades oma keharaskust. Osalema on oodatud iga treenituse tasemega sportlased* – treener leiab alati harjutusest lihtsama ning raskema variandi.
*Kui sul on keha, siis oled sa sportlane.


Jooksutreening

Evelin Talts. Foto: Maris Sits

Treeningus käsitletakse kõiki olulisi osasid jooksust – soojendusharjutusi, õiget tehnikat ja venitusharjutusi. Tule ja naudi! Treening sobib igale tasemele!

Treeningut viib läbi olümpiasportlane ja treener Evelin Talts, kes on spordi ja jooksmisega seotud olnud juba pikalt – alates lasteaiast kui ta alustas iluuisutamise treeningutega, kooliajal jätkates suusatamisega ja 14-aastaselt jõudis Evelin oma põhiala, kergejõustiku, juurde. Juba lapseeast saadik on talle väga meeldinud joosta. Nii saidki tema lemmikaladeks erinevad jooksudistantsid. Eesti meistritiitleid on Evelinil ette näidata sprindist maratonini. Tema auhinnakapist leiab Eesti Meistrivõistluste kulla 400 meetri tõkkejooksus (1997) kõrvalt mitu maratonijooksu meistritiitlit. Viimase n-ö eestikate esikoha sai ta 2017. aastal 3000 m takistusjooksus. Aastal 2012 esindas Evelin Eestit maratonijooksus Londoni Olümpiamängudel. 

Tänaseks annab Evelin nii jooksuga seotud treeninguid, rühmatreeninguid, vesivõimlemist ja palju muud. https://evelintalts.ee/ 


Rühitreening 

Signe Valgemäe

Rühitreening arendab kehatunnetust, koordinatsiooni  ja seeläbi parandab ka rühti. Sellest tunnist saab efektiivset abi nii kaela- ja õlavöötme pingete, peavalude kui ka alaseljavalude korral. Treeningut viib läbi Rühikliiniku treener Signe Valgemäe.


Üritusel tehakse fotosid, mida kasutatakse vaid üritusega seonduvas kommunikatsioonis.
NB Ürituse kavas võib ette tulla muudatusi.

Kontakt
Marili Otstak
Tallinna Spordi- ja Noorsooamet
614 7495
marili.otstak@tallinnlv.ee 

Venekeelne kontaktisik:
Jelena Škenjova
Tallinna Spordi- ja Noorsooamet
642 0592
jelena.skenjova@tallinnlv.ee 

Viimati muudetud: 29.11.2018