Ajakava 2020

Sellele lehele tuleb ülevaade Nutikuu Tallinnas suurematest üritustest, mis on suunatud kas kogu linna, linnaosa või piirkonna koolide või lasteaedade õpetajatele, õpilastele, lastele, lapsevanematele. Nutikuu üritused võivad toimuda märtsis, aprillis ja mais. (Ürituste kalender täieneb jooksvalt).


KOOLIDE SUUREMAD ÜRITUSED (nimekiri täieneb jooksvalt)

 • "Saksa keele nuti-Scrabble". Korraldaja: Tallinna Südalinna Kool. Kirjeldus: Tallinna Südalinna Kool korraldab 16.03 – 1.05.2020 saksakeelse scrabbeli-võistluse.. Sihtgrupp: Kõik soovijad, kes tahavad enda saksa keele sõnavara tundmise proovile panna. Aeg: 16.03 – 1.05.2020. Aadress: shorturl.at/abdHI. Registreerumine: shorturl.at/abdHI

LASTEAEDADE SUUREMAD ÜRITUSED (nimekiri täieneb jooksvalt) 

 • "Terve Eesti Leelo". Korraldaja: Tallinna Kadaka Lasteaed. Kirjeldus: Inimesed üle Eesti on kutsutud kaasa lööma ühise muusikavideo filmimisse.. Sihtgrupp: Kõik inimesed. Aeg: 23.03.2020. Aadress: https://youtu.be/NBvcBUu5JaA Info: 17.03.2020 tegi Tallinna Kadaka lasteaed üleskutse liituma algatusega luua ühine rõõmus video. Paluti saata klippe endast, oma perest kodus või töökohalt tantsimas-tegutsemas kaasa Kruuvi laulu ""Leelo"" saatel. Üleskutset tutvustati ka raadios Elmar. Klippe saadeti tõesti palju nii peredelt kui töötajatelt Pärnu-Jaagupist kuni Ukrainani välja. Kokku laekus 78 klippi.

 • "Kelaff 2020". Korraldaja: Tallinna Kadaka Lasteaed. Kirjeldus: Lasteaialaste loodud animatsioonide festival.. Sihtgrupp: Kõik multifilmihuvilised, kel on FB konto. Aeg: 22.03.2020. Aadress: https://www.facebook.com/Kelaff-I-Kevadine-laste-filmifestival-101191524753573/. Registreerumine: FB - Kelaff I Kevadine laste filmifestival. Info: Kuni 13 märtsini saatsid Tallinna lasteaedade lasterühmad õpetajate juhendamisel ise loodud animatsioone. Tulenevalt aasta lind - tuttpütt, on tänavuseks teemaks ""Eesti rannarahva lood"". Animatsioone hindab žürii ning antakse välja tunnustähed. Tänavu linastuvad animatsioonid veebid Kelaffi FB lehel. Hääletada saab 17. aprillini FB lehel.
 • Video-tegevus "Munadepüha õnnesoovid". Korraldaja: Tallinna Allika Lasteaed. Kirjeldus: Inimesed üle Eesti on kutsutud kaasa õppima eesti keelt, tutvuma Eesti rahvakalendri tähtpäevaga (Munadepüha) ning meisterdama õnnekaarti. Pilt valmistehtud õnnekaardist võib saata meili peale. Piltidest tehakse videoklipp "Munadepüha õnnesoovid".. Sihtgrupp: kõik soovijad. Aeg: 8-12.04.2020. Aadress: video-tegevuse vaatamine. Registreerumine: saata pilt valmistehtud õnnekaardist e-mailile: allika.liia@gmail.com. Info: .
 • "Päevalillede hommikuring". Korraldaja: Tallinna Mesimummu Lasteaed. Kirjeldus: Rühma kohtumine Zoom keskkonnas, ühine arutelu.. Sihtgrupp: Rühma lapsed ja nende pered. Aeg: 13.04.2020. Aadress: Zoom.ee. 
 • "Videotervitus". Korraldaja: Tallinna Kiisupere Lasteaed. Kirjeldus: Taibukasside õpetaja videotervitus. Sihtgrupp: Kiisupere lasteaia lapsed ja vanemad. Aeg: 13.04-30.04. Aadress: Youtube. Info: Meie videotervitused pole konkreetselt nutiüritus, küll aga teeme me youtubes nädalate jooksul nähtavaks jooksvalt uusi videotervitusi mis on õpetliku sisuga.
 • "Õpin ja õpetan". Korraldaja: Taime Lasteaed. Kirjeldus: Iga õpetaja jagab teistele enda uusi teadmisi IT valdkonnas (video tegemine, esitlused, mängude loomine, SMART-tahvli võimalused jne). Sihtgrupp: Taime Lasteaia õpetajad. Aeg: 29.04.2020. Aadress: zoom.us. Registreerumine: Zoom.
 • Nutimäng "Kas tunned omasid"?!? Korraldaja: Pelguranna Lasteaed. Kirjeldus: Kahoot mängukeskkonnas mälumäng Põhja-Tallinna lasteaedadele.. Sihtgrupp: Kõik Põhja-Tallinna lasteaiad. Aeg: 17.04-20.04. Aadress: Kahoot. Registreerumine: Eelregistreerimine pole vajalik!. 
 • "Virtuaalne kunstisaal digijoonistustest". Korraldaja: Tallinna Kihnu Lasteaed. Kirjeldus: Kõik on oodatud saatma laste digijoonistusi (töö teema vaba, kuid peab olema tehtud digitaalselt), et osaleda näitusel.. Sihtgrupp: Lasteaed. Aeg: kuni 30. aprillini. Aadress.  Registreerumine: Oleme saatnud kutse osalemiseks Facebooki gruppides.
 • "Kahoot - Meie tervis ja hügieen". Korraldaja: Tallinna Kihnu Lasteaed. Kirjeldus: Kahoot on õppijaid aktiviseeriv mängupõhine õppevahend. Kahoot on testi vormis, sisaldab kümmet küsimust meie tervise ja hügieeni kohta.. Sihtgrupp: Eelkool (vanus 3+). Aeg: 14.04.-9.05.2020. Aadress: Kahoot. Registreerumine
 • Flashmob „Kevad on käes!“. Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: Käes on märtsikuu, esimene kevadkuu.. Tallinna Liikuri lasteaia #Eduinnolab ei ole hetkel kättesaadav, kuid see ei takista meid algatada fleshmobi. Jalutage, viibige värskes õhus rohkem aega ning märkige loodust. Kutsume Teid kõiki osalema fleshmobis, mille teemaks on „Kevad on käes!“. Kasutage kindlasti #hashtagi - #kevadonkaes Ootame Facebooki grupis Kevad on käes! lühivideosid, pilte, kollaaže ja muid variante, kuidas te kevadtunnuseid märgate ja uurite. Oleks tore näha, kui kasutaksite robootikavahendeid, nt mikroskoobi. Ootame aktiivset osalemist! Hiljem teeme ühe vahva video Teie poolt saadetud kevade tunnuste märkamishetkedest. Päikest, Tallinna Liikuri lasteaed #Eduinnolab. Sihtgrupp: Lasteaia- ja kooliõpetajad, lapsevanemad ja lapsed Eestist ja välismaalt.. Aeg: 20.03.2020-15.05.2020. Aadress: Facebook. Registreerumine.  Info: Ürituse vastutaja Tallinna Liikuri Lasteaia õpetaja Angelina Ostapjuk.
 • Projekt "Raamat on parim sõber!". Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: Kallid lasteaia- ja kooliõpetajad, lapsevanemad ja lapsed! Käes on märtsikuu, esimene kevadkuu.. Tallinna Liikuri lasteaia #Eduinnolab ei ole hetkel kättesaadav, kuid see ei takista meid algatada fleshmobi. Jalutage, viibige värskes õhus rohkem aega ning märkige loodust. Kutsume Teid kõiki osalema fleshmobis, mille teemaks on „Kevad on käes!“. Kasutage kindlasti #hashtagi - #kevadonkaes Ootame Facebooki grupis Kevad on käes! lühivideosid, pilte, kollaaže ja muid variante, kuidas te kevadtunnuseid märgate ja uurite. Oleks tore näha, kui kasutaksite robootikavahendeid, nt mikroskoobi. Ootame aktiivset osalemist! Hiljem teeme ühe vahva video Teie poolt saadetud kevade tunnuste märkamishetkedest. Päikest, Tallinna Liikuri lasteaed #Eduinnolab Kutsume Teid kõiki osalema projetktis "Raamat on parim sõber!". See projekt on pühendatud lastele selleks, et tutvuda erinevate raamatutega ja omandada uusi teadmisi, kasutades nutiseadet, mis on alati teiega. Seetõttu kutsub Liikuri lasteaia innovaatiline labor #EduInnoLab Teid selles projektis osalema. Projekt toimub kahes formaadis: 1. Iga tööpäev kell 10.00 loeb üks meie õpetaja otseülekandes lühikest muinasjuttu, lugu või luuletust. Otselink 2. Ootame Facebookis teie video- või helisalvestust, kus loete oma lemmikraamatut, muinasjuttu või lugu oma lastele, hiljem saavad teised vanemad näidata oma lastele Teie raamatute lugemist. Video tuleks saata Facebooki lehele  või e-posti aadressil. Seega tutvustame distantsõppe abil lastele erinevaid raamatuid ja õpime koos lugemismaailma! Ootame aktiivset osalemist! #EduInnoLab Liikuri Roboaed. Sihtgrupp: Lasteaiaõpetajad, vanemad ja lapsed. Aeg: 01.04.2020-15.05.2020. Aadress: Facebook. Registreerumine
 • "Veebinar: "MatataLab Pro Set  ja MatataLab Lite“". Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: #EduInnoLab Liikuri Roboaia õpetajad Jelena Volkova ja Jelena Garbar  viivad läbi vebinari Zoomi kaudu. Veebinar "MatataLab Pro Set  ja MatataLab Lite“on mõeldud eelkõige lasteaia õpetajatele/ algklasside õpetajatele. Vajalik on eelregistreerimine! Kes soovib osaleda, tuleks registreerida vebinarile e-mail: Jelena.Lofitskaja@liikuri.edu.ee.  Vebinar toimub vene keeles. Koolituse lõpetajale antakse tõend.. Sihtgrupp: Lasteaia- ja algklasside õpetajad. Aeg: 28.04.2020. Aadress: Zoom. 
 • "Veebinar: “Mängud eesti keele õppimiseks”". Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: Tallinna Liikuri Lasteaia õpetajad Ekaterina Pochukajeva, Anna Green ja Angelina Ostapjuk viivad läbi vebinari Zoomi kaudu. Veebinar “Mängud eesti keele õppimiseks”“on mõeldud eelkõige eesti keele  õpetajatele. Vajalik on eelregistreerimine! Kes soovib osaleda, tuleks registreerida vebinarile e-mail: Jelena.Lofitskaja@liikuri.edu.ee.  Vebinar toimub vene keeles. Koolituse lõpetajale antakse tõend.. Sihtgrupp: Eestikeele õpetajad lasteaias. Aeg: 28.04.2020. Aadress: Zoom.
 • Veebinar: “Õpime koos Bee-Botiga ja Blue- Botiga”. Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: #EduInnoLab Liikuri Roboaia õpetajad Natalia Lebjodkina ja Tatjana Suškevitš  viivad läbi vebinari Zoomi kaudu. Veebinar “Õpime koos Bee-Botiga ja Blue- Botiga”on mõeldud eelkõige lasteaia õpetajatele/ algklasside õpetajatele. Vajalik on eelregistreerimine! Kes soovib osaleda, tuleks registreerida vebinarile e-mail: Jelena.Lofitskaja@liikuri.edu.ee.  Vebinar toimub vene keeles. Koolituse lõpetajale antakse tõend.. Sihtgrupp: Lasteaia- ja algklasside õpetajad. Aeg: 28.04.2020. Aadress: Zoom
 • Veebinar: “Dash- robot lasteaia- ja koolilapsele”. Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: #EduInnoLab Liikuri Roboaia õpetajad Natalia Lebjodkina ja Anna Green  viivad läbi vebinari Zoomi kaudu. Veebinar “Dash- robot lasteaia- ja koolilapsele” on mõeldud eelkõige lasteaia õpetajatele/ algklasside õpetajatele. Vajalik on eelregistreerimine! Kes soovib osaleda, tuleks registreerida vebinarile e-mail: Jelena.Lofitskaja@liikuri.edu.ee.  Vebinar toimub vene keeles. Koolituse lõpetajale antakse tõend.. Sihtgrupp: Lasteaia- ja algklasside õpetajad. Aeg: 29.04.2020. Aadress: Zoom
 • Veebinar: „LEGO Education DUPLO Coding Express ja LEGO Education Torud  lasteaias”. Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: #EduInnoLab Liikuri Roboaia õpetajad Anna Kiviljova ja Anna Kuzminõhh  viivad läbi vebinari Zoomi kaudu. Veebinar „LEGO Education DUPLO Coding Express ja LEGO Education Torud  lasteaias” on mõeldud eelkõige lasteaia õpetajatele. Vajalik on eelregistreerimine! Kes soovib osaleda, tuleks registreerida vebinarile e-mail: Jelena.Lofitskaja@liikuri.edu.ee.  Vebinar toimub vene keeles. Koolituse lõpetajale antakse tõend.. Sihtgrupp: Lasteaiaõpetajad. Aeg: 29.04.2020. Aadress: Zoom.
 • "Veebinar: „LEGO Education õppekomplekt  „Learn to learn“ ja metoodika 6 Lego Klotsid“". Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: #EduInnoLab Liikuri Roboaia õpetajad Irina Jevdokimova ja Irina Torba viivad läbi vebinari Zoomi kaudu. Veebinar „LEGO Education õppekomplekt  „Learn to learn“ ja metoodika 6 Lego Klotsid“ on mõeldud eelkõige lasteaia õpetajatele/ algklasside õpetajatele. Vajalik on eelregistreerimine! Kes soovib osaleda, tuleks registreerida vebinarile e-mail: Jelena.Lofitskaja@liikuri.edu.ee.  Vebinar toimub vene keeles. Koolituse lõpetajale antakse tõend.. Sihtgrupp: Lasteaia- ja algklassideõpetajad. Aeg: 29.04.2020. Aadress: Zoom
 • "Veebinar: „Ozobot ja  Sphero progetavad robotid lasteaias ja koolis“". Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: #EduInnoLab Liikuri Roboaia õpetajad Marina Jevdokimova ja Irina Torba viivad läbi vebinari Zoomi kaudu. Veebinar “Dash- robot lasteaia- ja koolilapsele” on mõeldud eelkõige lasteaia õpetajatele/ algklasside õpetajatele. Vajalik on eelregistreerimine! Kes soovib osaleda, tuleks registreerida vebinarile e-mail: Jelena.Lofitskaja@liikuri.edu.ee.  Vebinar toimub vene keeles. Koolituse lõpetajale antakse tõend.. Sihtgrupp: Lasteaia- ja algklasside õpetajad. Aeg: 30.04.2020. Aadress: Zoom
 • "Veebinar: „Qobo – eestikeelne programmeeritav robotigu ja  Makeblock mTiny lasteaias ja algklassides“". Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: #EduInnoLab Liikuri Roboaia õpetajad Ekaterina Pochukajeva ja Angelina Ostapjuk viivad läbi vebinari Zoomi kaudu. Veebinar „Qobo – eestikeelne programmeeritav robotigu ja  Makeblock mTiny lasteaias“ on mõeldud eelkõige lasteaia õpetajatele/ algklasside õpetajatele. Vajalik on eelregistreerimine! Kes soovib osaleda, tuleks registreerida vebinarile e-mail: Jelena.Lofitskaja@liikuri.edu.ee.  Vebinar toimub vene keeles. Koolituse lõpetajale antakse tõend.. Sihtgrupp: Lasteaia- ja algklasside õpetajad. Aeg: 30.04.2020. Aadress: Zoom
 • "Veebinar: “Big-Point salvestatavad nupud ja QR koodide tegemine ja kasutamine lasteaias ja algklassides”". Korraldaja: Tallinna Liikuri Lasteaed. Kirjeldus: #EduInnoLab Liikuri Roboaia õpetajad Jelena Volkova ja Jelena Garbar  viivad läbi vebinari Zoomi kaudu. Veebinar “Big-Point salvestatavad nupud ja QR koodide tegemine ja kasutamine lasteaias ja algklassides” on mõeldud eelkõige lasteaia õpetajatele/ algklasside õpetajatele. Vajalik on eelregistreerimine! Kes soovib osaleda, tuleks registreerida vebinarile e-mail: Jelena.Lofitskaja@liikuri.edu.ee.  Vebinar toimub vene keeles. Koolituse lõpetajale antakse tõend.. Sihtgrupp: Lasteaia- ja algklasside õpetajad. Aeg: 30.04.2020. Aadress: Zoom
 • "Nutiseadmed Taime Lasteaias". Korraldaja: Taime Lasteaed. Kirjeldus: Video lastevanematele. Sihtgrupp: võivad vaadata kõik kes huvi tunnevad. Aeg: 30.04.2020. Aadress: video youtubes. Registreerumine: youtube link ilmub  kodulehel ja Facebook grupides. 
 • "PELGULUHA KAHOOT". Korraldaja: Tallinna Luha Lasteaed. Kirjeldus: Tallinna Luha Lasteaia ja Pelguranna lasteaia personalitöötajad osalevad KAHOOTI mängus 3 päeva raames. Küsimusi on nii nutikuu, südamekuu kui ka üldise silmaringi valdkonnast.. Sihtgrupp: Asutuse personal (nt lasteaiaõpetajad, õpetaja abid, eripedagoog, üldkoristaja.. jne). Aeg: 24-30.04.2020. Aadress: KAHOOT. Registreerumine: Personalile saadetud e-maili vahendusel. Mänguga liitumiseks kaks võimalust klõpsata saadetud lingile või laadides alla rakendus KAHOOT. Info: 27-30.04.2020 perioodil võib lisanduda üritusi/tegevusi.
 • Rahvusvaheline e-konverents "Kaasaaegne lasteaed pandeemia korral: õnnelik, loominguline, julge ja terve laps". Korraldaja: Tallinna Arbu Lasteaed. Kirjeldus: Konverentsi eesmärgiks on näidata, kuidas kasutab õpetaja distantsõppes loomingulist potentsiaali, mida toetavad erinevad tarkvara rakendused. Selle konverentsi korraldaja Tallinna Arbu Lasteaed koondab Euroopas rahvusvaheliselt tunnustatud eksperte ja õpetajaid. Kahepäevase konverentsi kavasse kuuluvad ka vestluspaneelid, kus osalejad arutavad epideemia mõju koolieelsele haridusele, jagavad distantsõppe ideid ja kogemusi nii Eestis kui ka Euroopas. Töökeel: vene. Sihtgrupp: Alushariduse õpetajad. Aeg: 06.05-07.05.2020. Aadress: Zoom. Esinejad: Tallinna Arbu Lasteaed, Tallinna Suur-Pae Lasteaed, Tallinna Allika Lasteaed, Tallinna Mustakivi Lasteaed, Tallinna Lasteaed Kirsike, Kohtla-Järve Lasteaed Tareke. Esinejad jagavad kogemusi distantsõppest: kuidas hakata distantsilt õpetama, kust võtta metoodilist materjali, kuidas kaasata lapsevanemaid ja toetada vaimset tervist isolatsioonis. Kahepäevase konverentsi kavasse kuuluvad ka vestluspaneelid, kus osalejad arutavad epideemia mõju koolieelsele haridusele, jagavad distantsõppe ideid ja kogemusi nii Eestis kui ka Euroopas. Osalejad: üle 200 õpetaja Eestist, Soomest, Leedust, Lätist, Ukrainast ja Valgevenest.

ANNA MEILE OMA NUTIKUU ÜRITUSTEST TEADA:

LASTEAIAD saavad oma Nutikuu ürituste kohta infot anda registreerimsvormi kaudu

KOOLID, HUVIKOOLID saavad oma Nutikuu ürituste kohta infot anda registreerimisvormi kaudu

Viimati muudetud: 01.06.2020