04.11.2011

Tulekul VII Omavalitsusfoorum

04.11.2011

Reedel, 18. novembril toimub Tallinnas järjekordne omavalitsusfoorum, seekord on seatud eesmärgiks nõuda Vabariigi Valitsuselt Euroopa Regionaalsete ja Kohalike Omavalitsuste Kongressi (CLRAE) poolt tehtud ettekirjutuste täitmist.
 

Esimesel Omavalitsusfoorumil võtsid omavalitsustegelased vastu pöördumise, milles nõuti Euroopa omavalitsusharta rikkumise suhtes Eestis jälgimismenetluse algatamist.

„Algatatud jälgimismenetlus tõi endaga kaasa konkreetsed ettekirjutused, ent Vabariigi Valitsusele ei ole see siiani korda läinud,“ tõdes Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

26. oktoobril 2010 vastu võetud ettekirjutused nõudsid muuhulgas kiiremas korras seadusandluse muutmist, et kohalikele omavalitsustele eraldataks nendele põhiseaduse ja teiste seadustega pandud kohustuste täitmiseks rohkem vahendeid. Samuti nõutakse seal Eesti linnade ja valdade tulude suurendamiseks neile õigust kohalike maksude kehtestamiseks.

VII Omavalitsusfoorum toimub Tallinna Õpetajate Majas (Raekoja plats 14) algusega kell 13.

Fooriuumil esinevad ettekannetega Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Tallinna Tehnikaülikooli professor Sulev Mäeltsemees, Tartu Ülikooli majandusteadlane Viktor Trasberg ja Valga linnapea Kalev Härk, foorumit juhatavad Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ja Mooste vallavanem Ülo Needo. Foorumil formuleeritakse ka avalik pöördumine Riigikogu poole.

Osavõtusoovist palume teada anda hiljemalt 15. novembriks telefonil 6404109 või e-posti aadressil keidi.vosu@tallinnlv.ee

Omavalitsusfoorumile on oodata üle 300 valla- ja linnajuhi, esindatud on kokku sadakond kohalikku omavalitsust. Omavalitsusfoorumi eesmärgiks on kaitsta omavalitsuste positsioone ja vahendada nende seisukohti avalikkusele. Esimene omavalitsusfoorum toimus Rahvusraamatukogus 12. märtsil 2009. aastal.


Viimati muudetud: 16.11.2017