12.03.2009 Omavalitsused

Edgar Savisaar: omavalitsused peavad end ühiselt ja häälekalt kaitsma

12.03.2009

Eesti kohalikud omavalitsused ja omavalitsusliidud peavad oma positsioone nii Eestis kui ka meie ühiskodus Euroopas senisest selgemalt ja tugevamalt väljendama, ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar kohalike omavalitsuste foorumil peetud kõnes.
 

„Sellest ei piisa kui nendime loiult, et omavalitsused kannatavad maksutulude vähendamise tõttu majanduskriisist tulenevalt. See toimub kõikjal ja see pole kellelegi uudis. Et lisaks majanduslangusele oleme sattunud ka oma valitsuse topeltkärbete ohvriks, on aga Euroopa kontekstis täiesti ennekuulmatu," ütles Savisaar. „Nüüd on käes aeg Euroopas ühist asja ajada. Me peame suutma oma positsioone ja omandatud kontakte Eesti rahva huvides kasutada."

Omavalitsusliite esindav Euroopa Kohalike Omavalitsuste ja Regioonide Nõukogu CEMR on palunud liikmesriikidel vastata küsimustele majanduskriisi mõjust omavalitsussektorile, Eestist vastas Linnade Liit. Loodan, et Malmös 22.- 24. aprillil toimuval CEMR-i üldkogul on võimalik tõsta küsimus Eesti ja Läti valitsuste suhtumisest omavalitsustesse.

Päris kindlasti on Eestis tegemist Euroopa kohaliku omavalitsuse harta rikkumisega, rõhutas Savisaar.

 

NB!

Kõne täisteksti saab lugeda Edgar Savisaare blogist aadressilt  http://www.keskerakond.ee/savisaar/ internetisViimati muudetud: 20.11.2017